22.06.2018 13:24

Transformers i postacie ze „Star Treka” spotkają się w crossoverze

Wydawnictwo IDW Publishing stworzy 4-częściowy crossover dwóch popularnych serii - „Transformers” i „Star Trek”. Co czeka Autoboty i załogę USS Enterprise? 

Star Trek vs. Transformers
foto: kadry z filmu Bumblebee i serialu Star Trek

Fani science fiction powinni być usatysfakcjonowani nowym pomysłem wydawnictwa IDW. Już niedługo w sprzedaży pojawi się miniseria, będąca crossoverem serii „Transformers” i „Star Trek”. Żeby było ciekawiej, załoga USS Enterprise to wersja znana wszystkim fanom animowanych przygód kapitana Kirka. Za czteroczęściową opowieść odpowiedzialni są scenarzyści John Barber i Mike Johnson, rysownik Philip Murphy oraz kolorysta Leonardo Ito. Kiedy pojawi się pierwszy numer komiksu „Star Trek vs. Transformers”?

„Star Trek vs. Transformers” #1

„Star Trek vs. Transformers” - o czym będzie komiksowy crossover?

Na stronie IDW pojawił się oficjalny opis fabuły miniserii. 

"

Na skraju galaktyki Klingonów, Enterprise otrzymuje sygnał S.O.S. i wkrótce odkrywa kopalnię dilithium, atakowaną przez odrzutowce i helikoptery pochodzące z XX wieku. Kiedy sytuację ratuje ciężarówka z czerwoną maską, zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki! "

Okazuje się, że nie tylko fani obu marek cieszą się z powodu nietypowego połączenia słynnych postaci. Sami twórcy są zachwyceni możliwością stworzenia crossovera o ikonach popkultury, jakimi są Autoboty i członkowie Gwiezdnej Floty. Autorzy komiksu zabrali głos w oficjalnym oświadczeniu. Barber jest dumny z pracy przy tym przedsięwzięciu. 

"

Najśmieszniejsze jest to, że chociaż to jestem kolesiem od Transformersów w tym komiksie (w końcu napisałem wiele numerów „Transformers”), od dziecka byłem wielkim fanem „Star Treka”. Pamiętam, jak w 5. klasie mój nauczyciel żartował pod koniec roku, że może kiedyś skończę jako scenarzysta „Star Treka”. I czuję się podekscytowany, że w końcu mi się udało!  "

Murphy też jest szczęśliwy, że może tworzyć historię do „Star Trek vs. Transformers”.

"

Ten projekt to dla mnie zdecydowanie marzenie, które się spełniło. To mój pierwszy raz, kiedy rysuję zarówno „Transformers”, jak i „Star Treka”. Nie tylko jestem wielkim fanem Treka, ale urodziłem się w latach 80., więc dorastałem w złotej erze porannych sobotnich kreskówek, a „Transformers” byli zdecydowanie na szczycie mojej listy! Ten komiks naprawdę dużo dla mnie znaczy.  "

Johnson czuje podekscytowanie faktem, że bierze udział przy komiksie, w którym w końcu dojdzie do spotkania czołowych bohaterów obu marek. 

"

To jest crossover, na który czekało kilka pokoleń i nie moglibyśmy czuć się lepiej, przybliżając go fanom! John i ja stworzyliśmy niesamowitą historię, powołując do życia pierwsze spotkanie Gwiezdnej Floty i Cybertronian, a Phil jest idealnym artystą, który potrafi połączyć te dwie serie na jednej kartce.  "

„Star Trek vs. Transformers” #1

Trzeba przyznać, że jest to pewien przełom zarówno w historii „Star Treka”, jak i „Transformersów”. Obie marki są obecnie na bardzo silnej pozycji. Filmowa seria o walce Autobotów i Decepticonów doczeka się wkrótce spin-offa w postaci produkcji o Bumblebee. „Star Trek” nie tylko może się pochwalić serialem z podtytułem „Discovery”, ale również kolejnymi produkcjami telewizyjnymi, które niebawem powstaną oraz zapowiedzianymi filmami o Gwiezdnej Flocie

„Star Trek vs. Transformers” to nie jedyny crossover z popularną marką w ostatnim czasie. Na kartach komiksu Marvela pojawił się przedstawiciel jednej z ras występujących w świecie „Star Treka”. Co prawda jedynie w formie Easter egga, ale ten fakt pokazuje, jak popularni są bohaterowie stworzeni przez Gene’a Roddenbery’ego w 1966 roku. 

Komiks trafi do sprzedaży we wrześniu 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Transformers Star Trek Komiks