Transformers i postacie ze „Star Treka” spotkają się w crossoverze

Sergiusz Kurczuk
22.06.2018 13:24
Star Trek vs. Transformers|undefined Fot. kadry z filmu Bumblebee i serialu Star Trek

Wydawnictwo IDW Publishing stworzy 4-częściowy crossover dwóch popularnych serii - „Transformers” i „Star Trek”. Co czeka Autoboty i załogę USS Enterprise? 

Fani science fiction powinni być usatysfakcjonowani nowym pomysłem wydawnictwa IDW. Już niedługo w sprzedaży pojawi się miniseria, będąca crossoverem serii „Transformers” i „Star Trek”. Żeby było ciekawiej, załoga USS Enterprise to wersja znana wszystkim fanom animowanych przygód kapitana Kirka. Za czteroczęściową opowieść odpowiedzialni są scenarzyści John Barber i Mike Johnson, rysownik Philip Murphy oraz kolorysta Leonardo Ito. Kiedy pojawi się pierwszy numer komiksu „Star Trek vs. Transformers”?

1 Fot. foto: okładka komiksu „Star Trek vs. Transformers” #1

„Star Trek vs. Transformers” - o czym będzie komiksowy crossover?

Na stronie IDW pojawił się oficjalny opis fabuły miniserii. 

Na skraju galaktyki Klingonów, Enterprise otrzymuje sygnał S.O.S. i wkrótce odkrywa kopalnię dilithium, atakowaną przez odrzutowce i helikoptery pochodzące z XX wieku. Kiedy sytuację ratuje ciężarówka z czerwoną maską, zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki!

Okazuje się, że nie tylko fani obu marek cieszą się z powodu nietypowego połączenia słynnych postaci. Sami twórcy są zachwyceni możliwością stworzenia crossovera o ikonach popkultury, jakimi są Autoboty i członkowie Gwiezdnej Floty. Autorzy komiksu zabrali głos w oficjalnym oświadczeniu. Barber jest dumny z pracy przy tym przedsięwzięciu. 

Najśmieszniejsze jest to, że chociaż to jestem kolesiem od Transformersów w tym komiksie (w końcu napisałem wiele numerów „Transformers”), od dziecka byłem wielkim fanem „Star Treka”. Pamiętam, jak w 5. klasie mój nauczyciel żartował pod koniec roku, że może kiedyś skończę jako scenarzysta „Star Treka”. I czuję się podekscytowany, że w końcu mi się udało! 

Murphy też jest szczęśliwy, że może tworzyć historię do „Star Trek vs. Transformers”.

Ten projekt to dla mnie zdecydowanie marzenie, które się spełniło. To mój pierwszy raz, kiedy rysuję zarówno „Transformers”, jak i „Star Treka”. Nie tylko jestem wielkim fanem Treka, ale urodziłem się w latach 80., więc dorastałem w złotej erze porannych sobotnich kreskówek, a „Transformers” byli zdecydowanie na szczycie mojej listy! Ten komiks naprawdę dużo dla mnie znaczy. 

Johnson czuje podekscytowanie faktem, że bierze udział przy komiksie, w którym w końcu dojdzie do spotkania czołowych bohaterów obu marek. 

To jest crossover, na który czekało kilka pokoleń i nie moglibyśmy czuć się lepiej, przybliżając go fanom! John i ja stworzyliśmy niesamowitą historię, powołując do życia pierwsze spotkanie Gwiezdnej Floty i Cybertronian, a Phil jest idealnym artystą, który potrafi połączyć te dwie serie na jednej kartce. 

1 Fot. foto: okładka komiksu „Star Trek vs. Transformers” #1

Trzeba przyznać, że jest to pewien przełom zarówno w historii „Star Treka”, jak i „Transformersów”. Obie marki są obecnie na bardzo silnej pozycji. Filmowa seria o walce Autobotów i Decepticonów doczeka się wkrótce spin-offa w postaci produkcji o Bumblebee. „Star Trek” nie tylko może się pochwalić serialem z podtytułem „Discovery”, ale również kolejnymi produkcjami telewizyjnymi, które niebawem powstaną oraz zapowiedzianymi filmami o Gwiezdnej Flocie

„Star Trek vs. Transformers” to nie jedyny crossover z popularną marką w ostatnim czasie. Na kartach komiksu Marvela pojawił się przedstawiciel jednej z ras występujących w świecie „Star Treka”. Co prawda jedynie w formie Easter egga, ale ten fakt pokazuje, jak popularni są bohaterowie stworzeni przez Gene’a Roddenbery’ego w 1966 roku. 

Komiks trafi do sprzedaży we wrześniu 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.