06.07.2016 13:10

Transformery zrównają Katowice z ziemią?

Czy Michael Bay wraz ze swoimi ogromnymi robotami pojawi się na Śląsku? Zachęcają go same władze Katowic chcące, aby reżyser zniszczył miasto.

Transformery zrównają Katowice z ziemią?
foto: East News; kadr z filmu + Dzik Pejnta

Oczywiście nie chodzi o dosłowną destrukcję, tylko o tę zaaranżowaną na ekranie. Gdy twórcy „Transformers 5” ogłosili listę miejsc, w których rozpęta się w filmie istny armagedon, śląscy fani serii doszli do wniosku, że chcieliby, aby i ich region wystąpił w dziele. Na dorzucenie miasta do powstającej odsłony, która ostatecznie została zatytułowana „Transformers: The Last Knight”, było już za późno. Jednak w planach Michaela Baya są już kolejne części, więc czemu tam nie miałaby się pojawić stolica Górnego Śląska?

Powstało na Facebooku wydarzenie Żądamy zniszczenia Katowic w „Transformers 6”! Jak wygląda na stan obecny zainteresowanie inicjatywą?

stan

Akcja zyskała błogosławieństwo samego prezydenta Katowic, Marcina Krupy. Od samego początku wyrażał się on o niej pozytywnie. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice, Maciej Stachura, dodawał, że inicjatywa wpisuje się w strategię promocji miasta, opartą m.in. na organizowaniu dużych wydarzeń w skali międzynarodowej.

Sprawy przybrały szybszy obrót sprawy kiedy prezydent wystąpił w telewizji opowiadając o zachwycie nad pomysłem ściągnięcia ekipy Michaela Baya:

Prezydent wyznał na wizji, że:

"

Transformery mogą przylecieć słynnym Spodkiem. Miasta na całym świecie np. Paryż, Londyn, Los Angeles, Rzym są niszczone w wielu filmach i to podnosi ich wartość wizerunkową. "

Słowa to oczywiście zbyt mało i trzeba było podjąć bardziej zdecydowane kroki. Takim posunięciem było napisane listu, który ma zostać skierowany do producentów „Transformers 6” w połowie lipca 2016 roku. Został on podpisany przez prezydenta Katowic:

"

W imieniu miasta Katowice zachęcam Państwa do rozważenia możliwości nakręcenia kolejnej części „Transformers” w Katowicach w Polsce. Unikatowy charakter miasta razem z wieloma industrialnymi reliktami miałby zdecydowanie pozytywny wpływ na realizację filmu.

Dla przykładu - gigantyczny Spodek jest budynkiem o obłym kształcie, wielofunkcyjnym kompleksem w Katowicach. Służył jako miejsce rozgrywania się wielu międzynarodowych wydarzeń, takich jak mistrzostwa e-gamingu Intel Extreme Masters. Wierzę, że Spodek mógłby z powodzeniem odegrać ważna rolę w filmie.

W pełni wspieram inicjatywę młodych mieszkańców miasta, którzy sugerują zniszczenie Katowic w „Transformers 6”. "

Studio Paramount Pictures ujawniło daty kolejnych filmów o przygodach robotów broniących Ziemi. Premiera 5. części została zaplanowana na 23 czerwca 2017 roku, a 6. część serii wejdzie na ekrany kin 28 czerwca 2019 roku. Z kolei 8 czerwca 2018 ma się ukazać spin-off, który będzie się skupiać na postaci Bumblebeego.

Chcielibyście, żeby Michael Bay zrównał Katowice z ziemią?

Robert Skowronski
Tagi: News Transformers