Trwa „Wojna o planetę małp” w zwiastunie filmu

Robert Skowronski
11.12.2016 20:30
Trwa „Wojna o planetę małp” w zwiastunie filmu Fot. kadr z wideo

Szykujcie się na wyniszczająca walkę między małpami a ludźmi. To wszystko dzięki zwiastunowi „Wojny o planetę małp”.

Nowy obraz w reżyserii Matta Reevesa to kontynuacja „Genezy planety małp” i „Ewolucji planety małp” - za drugi z wymienionych tytułów odpowiadał zresztą ten sam twórca. Poznamy dalsze losy Cezara, który wraz z resztą człekokształtnych jest zmuszony do tego, aby wziąć udział w zabójczym konflikcie z ludźmi dowodzonymi przez bezwzględnego Pułkownika.

Małpy ponoszą niewyobrażalne straty, zaś Cezar zmaga się ze swoimi mrocznymi instynktami i zaczyna własne zadanie mające na celu pomszczenie jego gatunku. Gdy w końcu on i Pułkownik spotykają się twarzą w twarz rozpoczyna się bitwa, która zadecyduje o losach obu ich rodzajów i przyszłości całej planety.

Na ekran powraca Andy Serkis, podobnie jak Max Lloyd-Jones i Terry Notary, zobaczymy jednak też Woody'ego Harrelsona, Steve'a Zahna, a także Judy Greer. Scenariusz obrazu dostarczyli Mark Bomback oraz Matt Reeves. „Wojna o planetę małp” zadebiutuje na ekranach w Polsce 14 lipca 2017 roku. Zobaczcie pełen zwiastun filmu:

Pokazano już także plakat, który będzie promował dzieło:

WAR-OF-THE-PLANET-OF-THE-APES-poster Fot. foto: materiały prasowe

Wydarzenia między „Wojną o planetę małp” a „Ewolucją planety małp” nie będą od siebie oddalone zbyt daleko w czasie, jak to miało miejsce przy wcześniejszej części. Andy Serkis wyznał zaś ilu jeszcze odsłon serii możemy się jeszcze spodziewać:

Wiem, że Matt chciałby kontynuować przedstawianie ewolucji małp. Może powstaną 3 filmy, może 4, a może 5. Kto wie… Ale podróż będzie trwać. Nie musi być całkowicie zakończona w następnym obrazie.

Aktor opowiedział także o konflikcie, jaki będzie się rozgrywał w nowym filmie:

On i Cezar w końcu stają przeciw sobie, ale po każdej ze stron jest duży szacunek i zrozumienie dla przeciwnika. To empatia dla drugiej osoby, świadomość tego, przez co muszą przejść i co chcą ochronić.

Fani zastanawiali się czy Koba jednak przeżył i zobaczymy go w nowej części. Nadzieje na to uciął producent filmu, Dlyan Clark:

Mogę na 100% powiedzieć, że Koba nie jest wśród żywych w tym filmie. Myśleliśmy o tym, aby powrócił. Matt i ja uwielbialiśmy Toby'ego Kebbella. Koba to świetna postać. Cezar go uwielbiał, był dla niego jak brat, aż w końcu pojawili się ludzie i nie był w stanie opanować swojego gniewu i tak wszystko zostało stracone. Podoba nam się to, co to mówi o świecie, ale też o emocjach między tymi bohaterami. Było nam naprawdę przykro oglądać poprzez efekty wizualne jego upadek i śmierć.

Jak Wam się podoba 1. zwiastun „Wojny o planetę małp”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.