14.08.2019 10:37

Twerkujący Thanos w reklamie restauracji [DZIWNE WIDEO]

W sieci pojawiła się dziwaczna reklama jednej z meksykańskich restauracji. Jej twórca postanowił wykorzystać popularność filmu "Avengers: Endgame" i postaci Thanosa, by przyciągnąć nowych klientów. 

kadr z filmu Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Seria "Avengers", a szczególnie jej trzecia i czwarta część stała się światowym fenomenem. Postacie występujące w filmach Marvela są tak popularne, że kojarzą je nawet osoby, które w życiu nie widziały żadnej produkcji rozgrywającej się w MCU. Śmiało można więc powiedzieć, że produkcje będące adaptacjami komiksów Domu Pomysłów są podobnym zjawiskiem kulturowym, jak "Gwiezdne Wojny". Dowodem na to jest dziwne wideo, które podbiło serca internautów.

"Avengers: Endgame" - twerkujący Thanos w reklamie

Na fanpage'u meksykańskiej restauracji Takesabroso pojawił się klip, będący przeróbką finałowej sceny z bitwy wieńczącej "Avengers: Endgame". Jej właściciel postanowił wykorzystać popularność filmu braci Russo, by przyciągnąć nowych klientów. Dzieło kucharza z Veracruz możecie podziwiać poniżej, jednak lojalnie ostrzegamy, że musicie przygotować się na sporą dawkę absurdu.

W reklamie Takesabroso widzimy moment, w którym Thanos (Josh Brolin) ponownie zdobywa Rękawicę Nieskończoności i jest gotowy, by ponownie jej użyć, wcielając w życie swój szalony plan eksterminacji połowy populacji całego wszechświata. Wypowiada przy tym słowa: "Jestem niezwyciężony".

Nagle Thanos orientuje się jednak, że Rękawica jest pusta. W oryginale technologia Tony'ego Starka (Robert Downey Jr.) pozwoliła niepostrzeżenie wykraść Kamienie Nieskończoności. Heros zaprojektował własną wersję Rękawicy, dzięki której przechytrzył Szalonego Tytana. Rzucił tylko: "Jestem Iron Man" i pstryknął palcami, poświęcając swoje życie, ale ratując przy okazji całe uniwersum.

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Kto zastąpi Thanosa w filmach Marvela?

W zabawnym wideo zamiast Iron Mana widzimy Luisa Vazqueza - właściciela restauracji, trzymającego w dłoni jedno z dań oferowanych w swoim przybytku. Mężczyzna mówi: "Jestem Takesabroso" i pstryka palcami. Thanos nie rozpływa się jednak w powietrzu jak w "Endgame". Potęga dań Takesabroso sprawia, że Tytan zaczyna... tańczyć. Wygibasy Thanosa odbywają się na tle zdjęć dań dostępnych w restauracji.

Vazquez został poproszony o komentarz przez portal Cnet. Co skłoniło go do stworzenia przeróbki?

"

To jest mem, który zrobiłem na rzecz mojej taquerii. Nie sądziłem, że stanie się takim viralem. Wszystko powstało dla zabawy. Dziękuję ludziom, którzy obejrzeli wideo. Nawet nie  podejrzewałem, że ten mem, który zrobiliśmy z kilkoma nastolatkami zajdzie tak daleko. "

Serwis Cnet kontaktował się w sprawie reklamy z Marvelem. Do tej pory nie skomentowano sprawy, ale biorąc pod uwagę, że reklama bezprawnie wykorzystuje fragmenty "Avengers: Endgame", wideo wkrótce może zostać usunięte z Facebooka.

Fanka "Avengers" zapłaciła 200 dolarów za zdjęcie z tyłkiem Chrisa Evansa
Fanka "Avengers" zapłaciła 200 dolarów za zdjęcie z tyłkiem Chrisa Evansa
Przeczytaj także Fanka "Avengers" zapłaciła 200 dolarów za zdjęcie z tyłkiem Chrisa Evansa

Żadna siła nie zatrzyma jednak właściciela Takesabroso przed tworzeniem kolejnych memicznych materiałów, czego poniższy tweet jest doskonałym przykładem.

Nawet jeśli twerkujący Thanos wkrótce zniknie z sieci, reklama zadziała i Takesabroso  wkrótce może spodziewać się o wiele większej ilości klientów niż dotychczas.

Wybierzecie się do restauracji Takesabroso?

Zobacz też: TOP 10 memów o Thanosie z „Avengers: Infinity War”

Tagi: News Avengers Thanos Avengers 4