29.07.2019 11:16

Twórca "Avengers: Endgame" znalazł idealną rolę dla Keanu Reevesa w MCU

Joe Russo - jeden z reżyserów filmu "Avengers: Endgame" stwierdził, że Keanu Reeves idealnie pasowałby do roli jednego z komiksowych superbohaterów. O kogo chodzi?

John Wick 3
foto: kadr z filmu John Wick 3

Nie ma chyba gorętszego nazwiska 2019 roku niż Keanu Reeves. Nic dziwnego, że fani gwiazdora "Johna Wicka" chcą, żeby aktor wystąpił w jednym z filmów MCU. O jego angażu do produkcji Marvela plotkuje się już od jakiegoś czasu, niestety na razie Reeves nie został obsadzony do żadnego z nadchodzących filmów. Nie wykluczone jednak, że wkrótce się to zmieni. Jeden z reżyserów "Avengers: Endgame" ma nawet pomysł, w kogo mógłby się wcielić Reeves.

Keanu Reeves w filmie Marvela?

Kevin Smith - filmowiec, scenarzysta komiksowy i przy okazji wielki fan superbohaterów podczas San Diego Comic Con 2019 przeprowadził wywiad z reżyserami 4. części "Avengers". Jednym z pytań, które padło w kierunku braci Russo dotyczyło ewentualnej roli Keanu Reevesa. Anthony i Joe Russo potwierdzili, że aktor powinien dołączyć do kinowego uniwersum. Smith zapytał, czy według nich, Reeves pasowałby do roli Moon Knighta. Młodszy z braci potwierdził.

"

To prawda, to byłby dobry wybór. "

Szef Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że Reeves był brany pod uwagę do kilku ról w kolejnych filmach. Nie potwierdził jednak o jakie postacie chodzi. Twórcy MCU dążą do tego, żeby aktor dołączył do innych gwiazd Marvela, ale na razie trudno mówić o jakichkolwiek konkretach. Sama postać Moon Knighta też była już wielokrotnie poruszana w wielu wywiadach. Początkowo mówiło się o serialu o tym tajemniczym superbohaterze, ale były też głosy, że zamaskowany Marc Spector doczeka się własnej produkcji pełnometrażowej. 

Moon Knight #200
Moon Knight #189
Moon Knight #189
Przeczytaj także Moon Knight dołączy do MCU? Kevin Feige nie wyklucza tej możliwości

Filmy Marvela - kiedy premiera kolejnych produkcji?

Na razie twórcy skupiają się na rozpoczęciu Fazy Czwartej, w której wprowadzeni zostaną zupełnie nowi bohaterowie, ale nie zabraknie również dobrze znanych twarzy. Pierwsza w kolejce na kinowy debiut jest solowa produkcja o Black Widow, która trafi do kin 1 maja 2020 roku. Potem Zobaczymy "Eternals", których premiera odbędzie się 6 listopada 2020 roku. W kolejnych latach zobaczymy między innymi "Shang-Chi", "Thora 4", "Doktora Strange'a 2" oraz masę seriali, które trafią na Disney+. Nie wykluczone, że podczas konwentu D23 2019 poznamy dalsze plany Disneya związane z Marvel Studios.

Zobacz też: Keanu Reeves jest bohaterem internetu, ponieważ nie dotyka kobiet podczas pozowania do zdjęć

Tagi: Marvel Marvel Comics Avengers 4 Kevin Smith Kevin Feige Keanu Reeves