03.06.2016 11:53

Twórca „Dope” wyreżyseruje film „The Flash”

Wybrany został reżyser, który przeniesienie na ekran kolejną powieść obrazkową wydawnictwa DC Comics. Film „The Flash” nakręci Rick Famuyiwa.

Twórca „Dope” wyreżyseruje film „The Flash”
foto: kadr z filmu

O twórcy zrobiło się głośno za sprawą „Dope” nawiązującego do tradycji hood movies z lat 90. Reżyserowi udało się połączyć humor i społeczne zaangażowanie. Sama fabuła dzieła, kojarząca się z „Chłopakami z sąsiedztwa” Johna Singletona, pokazywała przedmiejskie getta i młodzież starającą się o lepsze jutro, choć rzeczywistość stara się, aby ich ścieżki prowadziły w przestępczy świat. Obraz na festiwalu Sundance brał udział w konkursie na najlepszy dramat.

Pogłoski o tym, że Rick Famuyiwa wyreżyseruje „The Flash” pojawiły się już jakiś czas temu. Teraz zostały oficjalnie potwierdzone. Również sam twórca pochwalił się swoim nowym projektem na Twitterze poprzez wpis z błyskawicą, która widnieje na piersi superbohatera, o którym opowie:

Pierwotnie Flasha na kinowe ekrany mieli wprowadzić Phil Lord i Christopher Miller, twórcy „21 Jump Street”. Duet reżyserski oddał się jednak pracy nad spin-offem „Gwiezdnych wojen”, w postaci solowego filmu o młodym Hanie Solo. Następnie dzieło o superszybkim bohaterze miał wziąć pod swoją pieczę Seth Grahame-Smith. Jednak i on zrezygnował z tej funkcji, choć studio Warner Bros. twierdzi, że dalej jest zaangażowany w projekt tylko w innej roli.

„The Flash” ma trafić do kin 3 marca 2018 roku, przynajmniej na tę datę studio zaplanowało premierę. Głównego bohatera ma zagrać Ezra Miller znany z filmu „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Obraz, pomimo zmiany na stołku reżyserskim, w dalszym ciągu ma być oparty na scenariuszu, który został napisany przez Setha Grahame-Smitha.

Ezra Miller pojawił się już jako Flash w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Tym zabiegiem twórcy chcieli stworzyć podłoże dla kolejnego superbohatera w kinowym uniwersum DC Comics. Ten fragment możecie zobaczyć w poniższym wideo:

Przypominamy, że Flash znany z komiksów pojawił się w 1939 roku. Jego ojcami są Gardner Fox i Harry Lampert. Bohater posiada zdolność poruszania się z niezwykłą szybkością, potrafi przenikać przez ściany, czy też zagłuszać częstotliwości policyjnych krótkofalówek. Flash doczekał się m.in. serialu stacji CW, gdzie wciela się w niego Grant Gustin.

Myślicie, że Rick Famuyiwa poradzi sobie z Flashem?

Robert Skowronski
Tagi: News Flash