Twórca "Hamiltona" reżyserem musicalu Netfliksa. W roli głównej Andrew Garfield

13.01.2021 18:40
Lin-Manuel Miranda Fot. Joseph Martinez/PictureLux/agestock/East News

Andrew Garfield już niebawem zaprezentuje światu nowe talenty. Razem z Vanessą Hudgens wystąpi w musicalu "tick,tick...BOOM!", którego reżyserem jest Lin-Manuel Miranda.

Lin-Manuel Miranda to prawdziwy człowiek orkiestra, który dał światu jeden z najsłynniejszych współczesnych musicali. Po ogromnym sukcesie "Hamiltona", przygotowuje dla fanów kolejny muzyczny film. Tym razem pełni role reżysera i producenta, zaś główną gwiazdą uczynił Andrew Garfielda.

"tick,tick...BOOM!" - nowy musical twórcy "Hamiltona"

Lin-Manuel Miranda na swój debiut reżyserski wybrał musical "tick, tick... BOOM!" napisany przez Jonathana Larsona, zdobywcy Pulitzera i trzech nagród Tony za "Rent". 

Akcja filmu, podobnie jak jego scenicznego pierwowzoru, toczy się w 1990 roku i opowiada historię Jona, ambitnego kompozytora teatralnego, który pracuje jako kelner w Nowym Jorku i jednocześnie pisze "Superbię", sztukę która, jak ma nadzieję, okaże się następnym wybitnym amerykańskim musicalem i przyniesie mu rozgłos. Jon odczuwa również presję ze strony swojej dziewczyny Susan, która jest zmęczona ciągłym odkładaniem życiowych planów z powodu aspiracji zawodowych Jona. W międzyczasie jego najlepszy przyjaciel i współlokator - Michael - porzuca swoje twórcze aspiracje, rozpoczyna dobrze płatną pracę w branży reklamowej na Madison Avenue i planuje wyprowadzkę. Gdy Jon zbliża się do swoich trzydziestych urodzin, ogarnia go coraz większy niepokój - zastanawia się, czy jego marzenie jest warte swojej ceny.

Polecamy

"tick,tick...BOOM!" - obsada i twórcy

Główną rolę w filmie Lin-Manuela Mirandy zagra Andrew Garfield, gwiazda filmów "Milczenie", "Przełęcz ocalonych" i filmowy Spider-Man z lat 2012-2014. Rola w "tick, tick... BOOM!" będzie pierwszą musicalową rolą w jego karierze. Dzięki zwiastunowi filmowych premier Netflix 2021 roku, mieliśmy okazję zobaczyć, jak będzie prezentował się w nowej roli. 

Zobacz także

O braku musicalowego doświadczenia nie można natomiast mówić w przypadku Vanessy Hudgens, która będzie partnerowała Garfieldowi na ekranie. Aktorka swoją karierę zaczynała bowiem w "High School Musical". Na ekranie towarzyszyć im będą Alexandra Shipp (Storm z "X-Men: Apocalypse"), Robin de Jesus ("Chłopcy z paczki"), Joshua Henry ("Zimowa opowieść") i Bradley Whitford ("Opowieść podręcznej").

Scenariusz filmu jest dziełem Stevena Levensona, amerykańskiego dramaturga, pisarza i scenarzysty, nagrodzonego Tony za najlepszą książkę musicalową "Dear Evan Hansen". Nagrodzony trzema nagrodami Tony, dwoma Grammy, nagrodą Emmy i Pulitzerem Lin-Manuel Miranda będzie natomiast pełnił rolę reżysera i jednego z producentów "tick, tick... BOOM!". Premiera jeszcze w tym roku na Netflix.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.