25.07.2017 09:59

Twórca „House of Cards” o sytuacji politycznej w Polsce

Beau Willimon, jeden ze scenarzystów „House of Cards” poprosił polskich fanów o zdjęcia z manifestacji odbywających się w całym kraju. 

Twórca „House of Cards” o sytuacji politycznej w Polsce
foto: EastNews/NICHOLAS KAMM, AllImage/Jasinski Z

Reforma sądownictwa, którą zaproponowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości spowodowała, że o Polsce zrobiło się głośno również za granicą. W całym kraju przez wiele dni trwały manifestacje oburzonych obywateli, którzy zobaczyli w planach partii Jarosława Kaczyńskiego chęć przejęcia sądów i tym samym zniszczenia w Polsce trójpodziału władzy. Na sytuację polityczną w naszym kraju nie jest obojętny jeden ze scenarzystów serialu „House of Cards”. Na Twitterze Beau Willimona pojawił się wpis z prośbą o zdjęcia z protestów.

"

Polacy, proszę, prześlijcie nam swoje zdjęcia. Jesteśmy z wami i chcemy pokazać światu waszą walkę, którą podjęliście w obronie demokracji przed dyktatorem. "

Pod prośbą Willimona pojawiła się masa fotografii z protestów organizowanych w całej Polsce. Fani „House of Cards” wrzucili zdjęcia z wielu polskich miast. Filmowiec podziękował za zaangażowanie i zachęcił do dalszego działania.

"

Wszystkie zdjęcia są świetne! Dziękuję za nie. Wszyscy, proszę, przejrzyjcie odpowiedzi pod tym tweetemi retweetujcie je, żeby pokazać to światu. "

Na oficjalnej facebookowej stronie serialu pojawił się dwuznaczny wpis, który wielu widzów hitu Netflixa od razu zinterpretowało, jako gorzki komentarz tego, co dzieje się w kraju nad Wisłą.

House of Cards

Podczas ostatniej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda i jego żona Agata byli porównywani do Franka i Claire Underwoodów z powodu (podobno) uderzającego podobieństwa. Koniec końców okazało się, że najbliżej do Underwooda ma jednak Jarosław Kaczyński. Kto wie, może twórcy zainspirują się i w kolejnych sezonach „House of Cards” zobaczymy wątki łudząco podobne do tego, co dzieje się w naszym kraju?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News House of Cards