Twórca „Naznaczonego” stworzy remake „Stukostrachów” na podstawie powieści Stephena Kinga

Sergiusz Kurczuk
30.03.2018 11:09
Potwór z serialu Stukostrachy|undefined Fot. kadr z serialu Stukostrachy

„Stukostrachy” powrócą w nowej wersji. Twórcy słynnych horrorów połączyli siły by stworzyć remake serialu opartego na prozie Stephena Kinga. 

Stephen King to jeden z tych pisarzy, który doczekał się wielu kinowych i telewizyjnych adaptacji swoich książek. Rok 2017 należał do filmu „To”. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących latach zobaczymy kolejne filmy i seriale oparte na prozie Kinga. Wśród kilku zapowiedzianych tytułów pojawiła się nowa wersja „Stukostrachów”. W przedsięwzięcie zaangażowani są dobrze znani miłośnikom horrorów filmowcy. Remake ma zostać powołany do życia przez Jamesa Wana i Roya Lee.

„Stukostrachy” - remake serialu z lat 90.

Jak podaje The Hollywood Reporter, twórca serii „Naznaczony”„Obecność” połączy siły z jednym z producentów filmu „To”. Filmy Wana rzuciły nowe światło na horrory o duchach i cieszą się niezwykłą popularnością. Lee był zaangażowany w takie tytuły kina grozy jak „Klątwa”„Ring” czy „Notatnik śmierci”. Obaj filmowcy są więc bardzo doświadczeni w kinie grozy. Czy mogą istnieć lepsi kandydaci do stworzenia produkcji opartej na dziele króla horroru?

Wan i Lee będą odpowiedzialni za produkcję „Stukostrachów”. W adaptacji wezmą udział ich firmy producenckie Atomic Monster i Vertigo. To jednak niejedyne nazwiska zaangażowane w nową wersję „Stukostrachów”. Pomoże im producent Larry Sanitsky, który był odpowiedzialny za miniserial z lat 90., który fani Kinga wspominają z wielkim sentymentem.

„Stukostrachy” - o czym jest serial?

Akcja powieści Kinga i serialu ABC działa się w małym miasteczku Haven w stanie Maine. Doszło w nim do rozbicia obiektu pozaziemskiego, z którego zaczęły wydobywać się tajemniczy gaz. Substancja przemieniła mieszkańców miasteczka, obdarzając ich nadludzkimi zdolnościami, a niektórych przeistoczyła w potwory, zabierając przy okazji wolną wolę. Naprzeciw obdarzonych mentalnością roju zmutowanych mieszkańców Haven stanął Jim Gardener - poeta alkoholik, który jest odporny na mentalne zdolności dawnych sąsiadów. Wszystko za sprawą metalowej płytki, umieszczonej w głowie Garda. Mężczyzna postanawia rozprawić się z pozaziemską siłą.

W 2013 roku były próby stworzenia nowej wersji „Stukostrachów”, ale spełzły na niczym. Miejmy nadzieję, że  tym razem pomysł wypali. Prawdopodobnie nowa wersja adaptacji prozy Kinga również będzie mini serialem, ale nie wykluczone, że twórcy zdecydują się na film kinowy. Na razie nie podano szczegółowych informacji na temat przedsięwzięcia. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.