27.04.2018 12:41

Twórca „Ricka i Morty'ego” z optymizmem mówi o 4. sezonie serialu

Fani „Ricka i Morty'ego” są zawiedzeni, że Adult Swim nie zmówił kontynuacji serialu. Dan Harmon nie boi się jednak o przyszłość przygód szalonego naukowca i jego nierozgarniętego wnuka. 

Rick i Morty
foto: kadr z serialu Rick i Morty

„Rick i Morty” to serial, który zgromadził rzeszę fanów na całym świecie. Do tej pory ukazały się 3. sezony przygód tytułowych bohaterów, którzy wędrują przez różne wymiary w poszukiwaniu przygód. Niestety miłośnicy animacji zmartwili się, kiedy podano informację o tymczasowym wstrzymaniu serialu. Twórcy Adult Swim - bloku, w którym emitowano „Ricka i Morty'ego” nie zdecydowali się na zamówienie 4. sezonu. Fani wpadli w popłoch, bojąc się, że więcej nie zobaczą historii o szalonym naukowcu i jego wnuczku. Co o przyszłości serialu sądzi jeden z twórców „Ricka i Morty'ego”

„Ricka i Morty” sezon 4. - Dan Harmon o przyszłości produkcji

Twórca serialu opowiadał o kłopotach negocjacyjnych z Adult Swim w podkaście Kevina Smitha. Podczas tegorocznego Tribeca Film Festival serwis Den of Geek zapytał Dana Harmona o szczegóły 4. sezonu. Okazuje się, że nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać. 

"

W tym momencie jestem optymistycznie nastawiony. Negocjacje są trudne. To jest bezprecedensowa sytuacja i każdy podchodzi do niej naprawdę bardzo spokojnie i chce, żeby umowa doszła do skutku, byśmy mogli zacząć pracę. Tylko tyle mogę powiedzieć. "

Do tej pory Harmon dość negatywnie wypowiadał się w mediach społecznościowych na temat przedstawicieli Adult Swim, w których widzi bezdusznych panów w garniturach. Zarówno on, jak i Justin Roiland, są bardzo zaangażowani w serial. Dla twórców „Ricka i Morty'ego” praca przy animacji to coś więcej niż zarabianie pieniędzy. Przede wszystkim to ich pasja. Być może z tego powodu „Rick i Morty” odniósł tak duży sukces i stał się popkulturowym fenomenem

Ze słów Harmona wynika, że fani serialu muszą uzbroić się w cierpliwość, ale póki co można wywnioskować, że 4. sezon serialu kiedyś powstanie. Niestety na razie nie wiadomo kiedy.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Rick i Morty