Twórca „Stranger Things” wyreżyseruje „Uncharted”

Robert Skowronski
26.10.2016 07:53
Twórca „Stranger Things” wyreżyseruje „Uncharted” Fot. materiały prasowe

Wytypowano reżysera, który zajmie się ekranizacją słynnej gry wideo z Nathanem Drakiem w roli głównej. Kto to taki?

Wcześniej poznaliśmy nazwisko osoby, która miałaby napisać scenariusz filmowego „Uncharted”. Był nią Joe Carnahan, autor tekstów do takich obrazów, jak „Przetrwanie” z Liamem Neesonem (w tym wypadku był też reżyserem) czy „W cieniu chwały” z Edwardem Nortonem. Pożegnał się on jednak z projektem poświęcając się innemu tytułowi Sony, czyli „Bad Boys For Life” z Willem Smithem i Martinem Lawrencem.

Wiemy już jednak, że za kamerą stanie osoba odpowiedzialna za Netflixowy hit w postaci serialu „Stranger Things”. Nie, nie mamy na myśli braci Duffer, a Shawna Levy'ego, producenta wykonawczego serii. Był on też reżyserem dwóch odcinków cyklu - mowa o 3. i 4. o tytułach „Holly, Jolly” oraz „The Body”. Tym razem stoi przed nim projekt dla studia Sony oparty na grze przygodowej, z którą posiadacze PlayStation mogli się zapoznać po raz pierwszy w 2007 roku.

Nim Carnahan zrezygnował z „Uncharted” zdążył oddać pierwszą wersję scenariusza. Nie wiadomo czy Levy skorzysta z dotychczasowej pracy kolegi czy też wyrzuci wszystko do kosza, a sam umieści kartkę w maszynie do pisania i przystąpi do tworzenia własnej wersji.

Przypominamy, że o ekranizacji gry od Sony Computer Entertainment i Naughty Dog mówiło się już w 2009 roku. Wówczas nad skryptem pracowali Thomas Dean Donnelly i Joshua Oppenheimer, którzy przejęli te obowiązki od Kyle'a Warda („Maczeta zabija”). W 2010 w roli reżysera widziano Davida O' Russella, zaś w roli głównej miał wystąpić Mark Wahlberg. Kolejnym kandydatem do stanięcia za kamera był Neil Burger mając za scenarzystów Cormaca Wibberleya oraz Marianne Wibberley. Cztery lata później stawiano już na Setha Gordona, a plan miał ruszyć w 2015 roku.

„Uncharted” ma bardzo burzliwą przeszłość. Jak widać i teraz projekt miewa problemy skoro spotkaliśmy się z rezygnacją Carnahana. Shawn Levy to obecnie gorące nazwisko, za którym stoi także sukces komercyjny i artystyczny. Może tym razem się uda. Netflix zamówił już 2. sezon „Stranger Things”, a twórcy mówili o tym, że może on przypominać „Indiana Jonesa”. Cóż, Nathan Drake to w zasadzie nowe wcielenie Indy'ego, więc można tu szukać pewnej zależności.

Charles Roven, Avi Arad, Alex Gartner i Ari Arad będą pełnić obowiązki producentów. Do tej pory zakładano, że obraz wejdzie do kin 30 czerwca 2017 roku. Jednak data ta zniknęła z kalendarza wydawniczego Sony.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.