Twórca "Szóstego zmysłu" i "Split" stworzy dwa nowe thrillery. Kiedy premiera?

17.09.2019 09:00
Twórca "Szóstego zmysłu" i "Split" stworzy dwa nowe thrillery. Kiedy premiera? Fot. Rex Features/East News

M. Night Shyamalan podpisał umowę na dwa zupełnie nowe filmy, które stworzy dla Universal Pictures. Na razie nie zdradzono szczegółów, ale znamy daty premier.

Mimo że jego ostatni film "Glass" miał bardzo różne recenzje, Universal Pictures nie zamierza rezygnować ze współpracy z M. Nightem Shyamalanem. Twórca "Szóstego zmysłu", "Znaków" i "Split" w najbliższym czasie powoła do życia dwa nowe filmy.

M. Night Shyamalan - dwa nowe filmy twórcy "Szóstego zmysłu"

Jak podaje Collider, w ciągu najbliższych czterech lat zobaczymy dwa nowe filmy M. Nighta Shyamalana. Na razie nie zdradzono szczegółów produkcji. Studio Universal zapowiedziało jedynie, że będą to "oryginalne thrillery". Nie wykluczone, że będą ze sobą powiązane, jak w przypadku filmów "Niezniszczalnego", "Split" oraz "Glass".

Peter Cramer - prezes Universal Pictures, wydał oficjalne oświadczenie dotyczące nadchodzących produkcji.

Nie ma nikogo takiego jak on. Jest mistrzem sztuki filmowej na wyżynach swoich możliwości i jesteśmy zaszczyceni, że ponownie wybrał Universal, żeby stworzyć swoje dwa niesamowite przedsięwzięcia.

Shyamalan również skomentował ponowną współpracę z Universal.

Na świecie istnieją niesamowite studia filmowe, ale Universal słynie z tego, że daje możliwość wypuczania oryginalnych filmów. Są najlepsi w znajdywaniu publiczności chętnej obejrzeć nowe historie wchodzące w nieoczekiwane tony. Wierzę, że oryginalne produkcje są kluczowe dla żywotności doświadczeń kinowych.

Ostatnie trzy filmy reżysera powstały we współpracy z Universal Pictures. Chodzi o "Wizytę" z 2015 roku, która była powrotem na łono kinematografii, "Split" i "Glass". Obecnie twórca pracuje nad filmem "Labor of Love", w którym zagrają Bruce Willis, Ben Winchell oraz Ana Villafañe.

Przeczytaj także

M. Night Shyamalan - kiedy premiera nowych produkcji rezysera?

Na nowe filmy Shyamalana przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Szef Universal Pictures zdradził jednak daty ich premier. Pierwszy trafi do kin 26 lutego 2021 roku. Drugi zobaczymy dopiero 17 lutego 2023 roku. Na razie szczegóły dotyczące fabuły, obsady czy tytułów zostały owiane tajemnica. Fani reżysera muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Glass" reż. M. Night Shyamalan [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.