06.12.2019 13:20

Twórca "The Mandalorian" wyjaśnił, dlaczego wszyscy kochają Baby Yodę. Według niego wcale nie chodzi o wygląd

Baby Yoda to fenomen popkulturowy, który podbija serca ludzi na całym świecie. Jon Favreau - twórca serialu "The Mandalorian" zdradził sekret uroczej postaci.

The Mandalorian
foto: kadr z serialu The Mandalorian

Chociaż dostęp do serialu "The Mandalorian" mają jedynie użytkownicy Disney+, która aktywna jest na razie w kilku krajach świata, cały świat zachwycił się postacią z tej produkcji - małym kosmitą zwanym przez fanów "Star Wars" Baby Yoda. Reżyser Jon Favreau - twórca tytułu, zdradził, w czym tkwi sukces słodkiego bohatera.

Baby Yoda - Jon Favreau wyjaśnił sukces postaci

Filmowiec rozmawiał o swoim nowym serialu z serwisem The Holywood Reporter. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o tajemnicę, stojącą za fenomenem Baby Yody.

"

Dowiadujemy się o nim coraz więcej w przeciągu całego sezonu. Uważam, że najlepsze w tym, co działało u Yody George'a [Lucasa], był fakt, że postać, która oglądaliśmy dorastając, zawsze była okryta tajemnicą, a to sprawiało, że był tak bardzo archetypowy i wpisujący się w mity. Wiemy, na kim opiera się jego zachowanie i o co mu chodzi, ale nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego, skąd pochodzi i jakiego jest gatunku. Myślę, że dlatego ludzie są tak ciekawi tego malucha, ponieważ należą do tego samego gatunku. "

Favreau uważa też, że ważnym elementem była decyzja, by stworek nie był efektem CGI, tylko tradycyjnie animowaną kukiełką - obiektem fizycznym, na który otoczenie oddziałuje tak samo, jak na aktorów, czy rekwizyty, przez co postać wydaje się bardziej realistyczna. Co ciekawe shworunner w ogóle nie odniósł się do słodyczy stworzonka, która zachwyca nawet osoby, które nigdy w życiu nie oglądały "Gwiezdnych Wojen".

Foto: kadr z serialu "The Mandalorian"/ Disney +
Foto: kadr z serialu "The Mandalorian"/ Disney +
Przeczytaj także Psycholog ewolucyjny zbadał fenomen Baby Yody. Dlaczego tak go kochamy?

"The Mandalorian" - kiedy kolejny odcinek serialu?

Serial już otrzymał drugi sezon, do którego trwają obecnie zdjęcia. Następny odcinek zadebiutuje 6 grudnia 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Premiera ostatniego odcinka została zapowiedziana na 27 grudnia 2019 roku. Na razie serial jest dostępny tylko w kilku krajach świata. Wielu fanów "Gwiezdnych Wojen" musi się więc uzbroić w cierpliwość.

Foto: kadr z serialu "The Mandalorian"/ Disney +
Foto: kadr z serialu "The Mandalorian"/ Disney +
Przeczytaj także Baby Yoda w wersji homemade trafił do sprzedaży. Jest paskudny i potwornie drogi

Zobacz też: Tajemnica słodyczy Baby Yody rozwiązana! Postać to łysa podróbka gremlina 

Tagi: News Seriale Star Wars The Mandalorian Disney Plus