Twórca „Tulipanowej gorączki” stworzy thriller o seryjnym mordercy z 1885 roku

Sergiusz Kurczuk
14.05.2018 13:15
Twórca „Tulipanowej gorączki” stworzy thriller o seryjnym mordercy z 1885 roku Fot. materiały prasowe

Justin Chadwick znowu zabierze widzów w przeszłość. W filmie „Dead House” opowie o zabójczym psychopacie z czasów Dzikiego Zachodu. 

W 2017 roku w kinach pojawił się melodramat „Tulipanowa gorączka” z Alicią Vikander w roli głównej, utrzymany w szekspirowskiej manierze budowania intrygi. Opowiadał o malarzu, który zakochał się w młodej żonie jednego z bogatych kupców. Tłem wydarzeń, były rzeczywiste wydarzenia, które miały miejsce w XVII-wiecznej Holandii. Chodzi oczywiście o tak zwaną tulipomanię, od której pochodzi tytuł filmu Justina Chadwicka. Reżyser postanowił pozostać w kinie kostiumowym, ale przenieść się o 200 lat w czasie i bardziej na zachód świata w przestrzeni. Niebawem zobaczymy thriller „Dead House”, dziejący się w XIX-wiecznej Pensylwanii. 

„Dead House” - o czym będzie film?

Jak podaje serwis Deadline, akcja produkcji będzie rozgrywać się w roku 1885. Fani „Powrotu do przyszłości” wiedzą, wówczas Ameryce wciąż królowały czasy Dzikiego Zachodu. Tym razem nie będziemy mieli jednak do czynienia z melodramatem, ani nawet ze zwariowaną komedią z elementami science fiction. Chadwick powoła do życia historię z dreszczykiem grozy. Opowie bowiem o bezwzględnym psychopacie.

Historia została oparta na scenariuszu Shannon Pestock. Annaliese Kruger to mieszkanka Pensylwanii, która była naocznym świadkiem morderstwa popełnionego na jej rodzinie. Brutalnego mordu dopuścił się psychopata, który pozbawił kobietę męża i dzieci. Po traumie postanowiła znaleźć ukojenie, zatrudniając się w miejscowej kostnicy. W końcu natrafia na trop mężczyzny, który pozbawił ją najbliższych. Postanawia działać, by ocalić innych ludzi przed swoim losem. Czy Annaliese dopadnie seryjnego zabójcę, czy może to ona stanie się jego kolejną ofiarą?

Producentami „Dead House” są Daniel Wagner z BiFrost Pictures, Jay Taylor z Electric Shadow oraz Nate Adams z Grey Mountain Entertainment. Na razie nie zdradzono dalszych informacji dotyczących filmu. Pozostaje nam czekać na szczegóły. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.