Twórca "Zagubionych" i "Watchmen" od HBO stworzy film Star Wars

15.03.2022 13:32
Twórca "Zagubionych" i "Watchmen" od HBO stworzy film Star Wars Fot. DC/HBO/Sky Atlantic/Kobal/REX/East News

Wygląda na to, że Disney nie zamierza dać nam odpocząć od "Gwiezdnych wojen". Po średnio przyjętej 9. części sagi i filmie o Hanie Solo, firma postanowiła zatrudnić do pracy twórcę "Zagubionych" i "Watchmen".

Damon Lindelof zrealizuje film Star Wars?

Ostatnio "Gwiezdnym wojnom" idzie lepiej w serialach - "The Mandalorian" oraz "Clone Wars" są powszechnie lubiane i szanowane, "Bad Batch" radzi sobie nieźle, a "Księgę Boby Fetta" ratowały w sumie... gościnne występy Mando, Baby Yody, Luke'a, Ahsoki i Cada Bane'a. 

Polecamy

Seriale nie przynoszą jednak takich zysków, jak filmy. Po blamażach Epizodu IX i "Solo: A Star Wars Story", Disney dał sobie na wstrzymanie i summa summarum od 2019 roku w kinach nie zagościł żaden obraz należący do świata Star Wars. Trzy lata to jednak spora przerwa od zarabiania pięknych zielonych dolarów, więc Imperium Myszki Miki już ostrzy sobie zęby na powrót na srebrne ekrany z nowymi filmami z tej serii.

W produkcji jest film o rebeliantach od Patty Jenkins (reżyser "Wonder Woman"), Rian Johnson podobno nadal pracuje nad swoją trylogią filmów, o której słyszymy od jakiegoś 2018 roku, a jakiś czas temu potwierdzono też, że nawet Taika Waititi ma zrealizować obraz osadzony dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Do tego tercetu ma dołączyć lada moment Damon Lindelof, który ma na koncie "Watchmen" od HBO, a także pomógł stworzyć "Zagubionych".

Wieści niestety nie zostały oficjalnie potwierdzone i obecnie to jedynie plotki ze strony amerykańskich insiderów. 

Polecamy

Sam twórca był kilkukrotnie pytany o to, czy byłby zainteresowany pracą nad dużymi markami Disneya i Lindelof nie ukrywał w rozmowie z Fandom w 2020 roku, że potencjalnie interesowałby go Marvel. Być może w ciągu kilku lat zmienił zdanie. A może po prostu chce utrzeć nosa swojemu kumplowi, J.J-owi Abramsowi, który według wielu osób "zrujnował" markę Star Wars?

Na razie o jego potencjalnym projekcie nie wiemy nic, więc pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie informacji o współpracy między twórcą "Watchmen" a Disneyem. Jeśli chodzi zaś o świat Star Wars, to już 25 maja na Disney+ ma zadebiutować pierwszy odcinek serialu "Obi-Wan Kenobi". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.