14.08.2020 14:45

Twórca serialu "W głębi lasu" stworzy adaptację powieści Wojciecha Chmielarza. Czy powtórzy sukces produkcji?

Bartosz Konopka bierze na warsztat kolejny kryminał. Czy ekranizacja "Wyrwy" będzie hitem na miarę "W głębi lasu"?

Foto: ROBERT STACHNIK/REPORTER/ East News
Foto: ROBERT STACHNIK/REPORTER/ East News

Bartosz Konopka to polski reżyser znany najlepiej z pracy nad serialem Netfliksa "W głębi lasu" oraz filmem "Królik po berlińsku", który w 2010 roku walczył o Oscara. Teraz filmowiec stworzy ekranizację powieści Wojciecha Chmielarza.

Twórca serialu "W głębi lasu" zekranizuje "Wyrwę" Wojciecha Chmielarza

Wieści przekazało Wydawnictwo Marginesy za pośrednictwem Facebooka. Konopka zajmie stołek reżyserki, zaś scenariusz napisze Piotr Szymanek, współtwórca serialu "Wataha". Za produkcję odpowie Dom Produkcyjny Wiernik PRO. 

"Wyrwa" to thriller psychologiczny przedstawiający historię Macieja - przykładnego ojca i męża, którego świat wali się w jednej chwili. Gdy jego żona ginie w tajemniczych okolicznościach, a na jej pogrzebie zjawia się nieznajomy mężczyzna, do bohatera zaczyna docierać, że właściwie nie znał swojej ukochanej. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę jej śmierci i odkryć wszystkie mroczne sekrety?

"Wyrwa" ukazała się 6 maja tego roku, nakładem Wydawnictwa Marginesy. Nie jest to pierwsza książka Wojciecha Chmielarza, która doczeka się ekranizacji. W ubiegłym roku CANAL + stworzył bowiem serialową adaptację jego "Żmijowiska"

Belfer
Belfer
Przeczytaj także TOP 10: Najlepsze polskie seriale kryminalne XXI wieku
Tagi: Film News polskie filmy thriller w głębi lasu