Twórcy "Avengers: Endgame" potwierdzili, że zwiastuny mają wprowadzić widzów w błąd

Sergiusz Kurczuk
20.03.2019 14:42
Twórcy "Avengers: Endgame" potwierdzili, że zwiastuny mają wprowadzić widzów w błąd Fot. kadr z filmu Avengers: Endgame

Bracia Russo przyznali, że w zwiastunach "Avengers: Endgame" pojawiły się sceny, których nie, zobaczymy w finalnej wersji filmu. Wszystko po to, by widzowie nie przewidzieli, jak potoczy się fabuła filmu.

Już niedługo 21 filmów, powstałych na przestrzeni 10 lat otrzyma zwieńczenie w postaci "Avengers: Endgame". Szef Marvel Studios potwierdził, że wszystkie produkcje w MCU, które powstały do tej pory, można określić wspólnym mianem Infinity Saga. Miliony widzów na całym świecie zastanawiają się, w jaki sposób zakończy się powtórne spotkanie z Thanosem. Według niektórych fanów mają w tym pomóc zwiastuny 4. części "Avengers". Okazuje się jednak, że to, co widzimy w trailerach, wcale nie musi pochodzić z finalnej wersji filmu.

"Avengers: Endgame" - zwiastuny wprowadzają widzów w błąd

Fani filmów Marvel Studios wiedzą, że nie warto ufać temu, co widzimy w zwiastunach. W ciągu ostatnich paru lat twórcy w spryty sposób wodzą widzów za nos, ukazując w zapowiedziach części scen lub fragmenty, które koniec końców nie trafiają na duży ekran. Wszystko po to, by nie zdradzać zbyt wiele na temat fabuły filmu. Wystarczy, chociażby przypomnieć sobie zwiastuny takich produkcji jak "Thor: Ragnarok", "Avengers: Infinity War" czy "Kapitan Marvel". Podobnie jest w przypadku "Endgame".

Przeczytaj także

Reżyserzy produkcji - Anthony i Joe Russo potwierdzili tę informację w rozmowie z Empire Magazine. Młodszy z braci uważa, że tego typu zabiegi wpływają pozytywnie na odbiór dzieła w dniu premiery.

Rozmawialiśmy długo na temat tego, w jaki sposób reklamować ten film. rzecz w tym, że dla nas najważniejszą rzeczą było zachować fabułę w tajemnicy. Kiedy byłem mały, zobaczyłem "Imperium kontratakuje" o 11 rano w dniu premiery. To mnie bardzo poruszyło, bo nic nie wiedziałem na temat historii, którą zamierzałem obejrzeć. Podjęliśmy próbę odtworzenia tego doświadczenia.

Sekrety dotyczące 3. i 4. części "Avengers" zostały więc porównane, do jednego z najbardziej przełomowych wydarzeń z "Gwiezdnych Wojen" - sceny, w której Luke Skywalker dowiaduje się, że Darth Vader jest jego ojcem. Ten zwrot akcji można postawić obok finału "Infinity War", w którym Thanos nie tylko wygrywa pojedynek z głównymi bohaterami, ale również wymazuje z istnienia połowę populacji wszechświata. Moc tego filmu kryje się właśnie w zaskoczeniu, które twórcy zostawili widzom na koniec. Słowa reżysera sugerują więc, że w "Endgame" czeka nas podobnie niespodziewany zwrot akcji.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Twórcy zdradzili, że wszelkie materiały promocyjne pochodzą jedynie z 20 pierwszych minut 3-godzinnego filmu. Biorąc pod uwagę, że nie wiadomo, które sceny ze zwiastunów zostały stworzone jedynie do celów marketingowych, trudno przewidywać, jak potoczą się losy Avengers. Joe Russo wyznał również, że początkowo "Endgame" miał nie mieć tradycyjnych form reklamy. Przedstawiciele Disneya nie zgodzili się jednak na marketingowy eksperyment, więc twórcy postanowili wprowadzić widzów w błąd. Które sceny z trailerów nie trafią na duży ekran? Dowiemy się już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Fani przeoczyli istotny szczegół w zwiastunie "Avengers: Endgame <<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.