29.10.2019 09:48

Twórcy "Gry o tron" jednak nie zrobią trylogii "Star Wars"

Jak podaje portal Deadline, D.B. Weiss i David Benioff opuszczają trylogię Star Wars, którą mieli stworzyć na potrzeby Disneya w ciągu kilku najbliższych lat. Panowie wytłumaczyli, dlaczego zrezygnowali z projektu.

Gra o tron
foto: kadr z serialu "Gra o tron"/HBO

David Benioff i D.B. Weiss, czyli duet odpowiedzialny za stworzenie fenomenu zwanego "Grą o tron", postanowił rozwiązać umowę z Lucasfilmem, którą podpisali kilka lat temu. Na jej mocy, panowie mieli stworzyć trylogię filmów, z których pierwszy miał zadebiutować w 2022 roku.

Twórcy Gry o tron nie zrobią trylogii Star Wars

Benioff i Weiss mieli wprowadzić świat filmów Star Wars w erę post-Skywalkerową w 2022 roku, jednak plany przekreśliła im współpraca z Netfliksem. Panowie wydali na łamach Deadline oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnili zaistniałą sytuację: 

"

Kochamy "Gwiezdne wojny". Kiedy George Lucas stworzył serię, to stworzył też nas. To, że mogliśmy porozmawiać z nim i z nową drużyną od "Gwiezdnych wojen" było dla nas najlepszym przeżyciem na świecie. Zawsze będziemy się czuli zobowiązani wobec sagi, która zmieniła wszystko. "

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także Twórcy "Gry o tron" zrezygnowali z elementów fantasy, żeby zachęcić do oglądania "matki i futbolistów"

Szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy również odniosła się do wiadomości o zakończeniu współpracy:

"

David Benioff i Dan Weiss są niesamowitymi scenarzystami. Mamy nadzieję, że jednak kiedyś do nas dołączą, gdy będą mogli znaleźć trochę czasu, by skupić się na Star Wars. "

Panowie potwierdzili, że głównym problemem był czas, który będą musieli poświęcić na projekty Netfliksa:

"

Doba ma za mało godzin i czuliśmy, że nie możemy poświęcić się w pełni ani "Star Wars", ani Netfliksowi. Dlatego niestety jesteśmy zmuszeni odejść. "

Wygląda na to, że duet odpowiedzialny za "Grę o tron" pracuje obecnie nad nowymi projektami dla platformy streamingowej. Więcej szczegółów niestety nie znamy.

Zobacz także: "Gra o Tron": twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

Tagi: News Gra o tron Disney Star Wars