Twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO. Czym zajmą się teraz?

26.07.2019 10:47
Twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO. Czym zajmą się teraz? Fot. shutterstock.com

David Benioff i D.B. Weiss oficjalnie rozstali się z HBO. Twórcy największego serialu ostatniej dekady opuścili telewizję po ponad 10 latach współpracy. Jakie są plany duetu odpowiedzialnego za "Grę o tron"?

David Benioff i Dan Weiss są nieocenieni dla rozwoju HBO w ciągu ostatnich kilku lat - "Gra o tron" była w końcu kulturowym fenomenem, przynoszącym setki milionów dolarów przychodu. Wygląda jednak na to, że wszystko, co dobre musi się jednak skończyć. Artyści mają bowiem opuścić Home Box Office. Jak podaje Hollywood Reporter, duet jest w trakcie procesu negocjacji nowej umowy, która ma im pozwolić na tworzenie nie tylko seriali, ale także filmów.

Benioff i Weiss opuszczają HBO

Benioff i Weiss rzekomo spotkali się już z Amazon Studios, Netfliksem, a niedawno także z Disneyem. Według raportów THR, Amazon oferował najbardziej lukratywną stawkę, jednak Netflix niedługo potem odpowiedział mocną propozycją. Disney dołączył do wyścigu o duet najpóźniej i zaproponował artystom tworzenie seriali dla stacji FX oraz działalność filmową dla Disneya. 

Duet rzekomo oczekuje umowy opiewającej na około 200 milionów dolarów, która ma pobić wynik 150 milionów dolarów dla twórców "Westworld", Jonathana Nolana i Lisy Joy. Tyle bowiem płaci im Amazon za przyszłe projekty ("Westworld" jest bowiem HBO).

Przeczytaj także

Na razie nie wiemy, gdzie Benioff i Weiss znajdą nowy dom. Niektórzy twierdzą, że ich nadchodząca trylogia filmów osadzona w świecie "Gwiezdnych wojen" sprawi, że duet podpisze umowę z Disneyem. To właśnie ich film ma być pierwszą produkcją osadzoną w tym uniwersum po premierze "Skywalkera. Odrodzenie". Ich niezatytułowany film pojawi się w kinach 16 grudnia 2022 roku.  

Dlaczego panowie chcieli opuścić HBO? Ponieważ firma nie mogła zaproponować im tak ogromnych pieniędzy i twórcy postanowili poszukać nowego domu. Cóż, wszędzie gdzie się pojawią, tam będą mieli niemalże zagwarantowany sukces. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.