Twórcy "Gry o tron" stworzą dla Netfliksa dramat o grupie heavy metalowej

26.08.2020 10:18
Twórcy "Gry o tron" stworzą dla Netfliksa dramat o grupie heavy metalowej Fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

David Benioff i D.B. Weiss rozpoczynają swoją współpracę z Netfliksem. Pierwszym ich projektem będzie dramat muzyczny "Metal Lords". 

David Benioff i D.B. Weiss znani są przede wszystkim ze stworzenia serialowej adaptacji "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Choć po finale "Gry o tron" showrunnerom znacząco ubyło fanów, ich nowy projekt z pewnością spotka się ze sporym zainteresowaniem. 

"Metal Lords" - David Benioff i D.B. Weiss stworzą dramat muzyczny dla Netfliksa

W ubiegłym roku informowaliśmy was, ze twórcy "Gry o tron" podpisali wieloletnią umowę z platformą Netflix. Zgodnie z nią panowie stworzą dla giganta streamingowego szereg filmów i seriali. Właśnie poznaliśmy szczegóły pierwszego z nich.

Przeczytaj także

"Metal Lords" ma być opowieścią o dwóch licealistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką heavy metalową. Postanawiają założyć kapelę, napotykają jednak pewien problem - nikt nie chce z nimi grać. Nikt z wyjątkiem jednej osoby, która zdaje się zupełnie nie pasować do ich wizji grupy. 

Weiss ma napisać scenariusz, zaś Benioff wraz z Gregiem Shapiro zajmują się produkcją. Stołek reżyserski powędrował do Petera Solletta. Produkcja ma ruszyć w październiku, a obecnie trwają castingi. Premiery możemy spodziewać się w drugiej połowie 2021 roku.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.