Twórcy "Kapitan Marvel" zdradzili, w jaki sposób śmierć Stana Lee wpłynęła na film

Kamil Kacperski
09.03.2019 10:27
Twórcy "Kapitan Marvel" zdradzili, w jaki sposób śmierć Stana Lee wpłynęła na film Fot. Jordan Strauss/Invision/AP/East News

"Kapitan Marvel" trafiła do kin w Międzynarodowy Dzień Kobiet, więc internet został zalany przez falę spoilerów, teorii i ciekawostek na temat nowego filmu należącego do MCU. 

UWAGA! Tekst zawiera spoilery dotyczące występu Stana Lee w "Kapitan Marvel", więc nie czytajcie, jeżeli nie chcecie wiedzieć nic na temat filmu przed seansem.

"Kapitan Marvel" jest pierwszym filmem Marvela, który w całości skupia się na kobiecej superbohaterce. Jednak pewne rzeczy w uniwersum Marvela pozostają niezmienne - jest nim niewątpliwie występ gościnny Stana Lee. Jego cameo w "Kapitan Marvel" opisaliśmy w innym tekście. Jednak jak dowiadujemy się od samych reżyserów, występ Stana "The Mana" został zmieniony, gdy twórca komiksów zmarł w 2018 roku.

Cameo Stana Lee w Kapitan Marvel zostało zmienione

Anna Boden i Ryan Fleck udzielili wywiadu Mashable, w którym porozmawiali z dziennikarzami na temat zmian, które pojawiły się w filmie po śmierci Stana Lee. Jedną z nich było oczywiście jego cameo. Mężczyzna pojawia się w pociągu, który przeszukuje Kapitan Marvel. Bohaterka poluje na Skrulli, patrząc w oczy kolejnych pasażerów. Kiedy spogląda na Stana Lee, po prostu się uśmiecha, bo wie, że artysta nie jest jednym z jej wrogów. Jak twierdzą reżyserzy, początkowo scena miała wyglądać nieco inaczej:

Na początku Carol miała wybuchnąć śmiechem, ale stwierdziliśmy, że miły uśmiech na ustach Kapitan Marvel będzie bardziej na miejscu. To przełamuje 4. ścianę, ale jednocześnie rezonuje z tym, co czuje widownia, więc postanowiliśmy pozwolić na to.

Podobnie było z logo Marvel Studios, które tym razem składa się z występów gościnnych Stana Lee. Boden i Fleck przyznali się, że nie był to ich pomysł, tylko samego Marvel Studios:

Logo Marvela jest tym, co pokazał nam sam Marvel. Zapytali się, co o nim sądzimy. Chcieli zrobić w naszym filmie coś specjalnego. My się po prostu popłakaliśmy. To intro nas poruszyło.

Przeczytaj także

Duet wspomniał również o tym, w jaki sposób przebiegała praca ze Stanem Lee:

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że mogliśmy go poznać i patrzeć, jak pracuje na naszym planie. Wokół niego roztaczała się pewna aura szacunku, a on sam wypełniał plan życiem i szacunkiem do wszystkich.

Kapitan Marvel - gdzie obejrzeć film?

Film "Kapitan Marvel" trafił do kin 8 marca 2019 roku. Jeżeli mieliście okazję zobaczyć film, to u nas znajdziecie wyjaśnienie dotyczące scen po napisach końcowych, a także nawiązania do lat 90., które pojawiły się w produkcji należącej do MCU.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.