Twórcy "Obecności" stworzą nową franczyzę grozy opartą na faktach. O czym opowie?

30.10.2019 11:15
Twórcy "Obecności" stworzą nową franczyzę grozy opartą na faktach. O czym opowie? Fot. kadr z filmu "Obecność 2"/ Warner Bros. Pictures

Scenarzyści "Obecności" zapowiedzieli nową franczyzę. O czym opowie horror oparty na faktach?

Chad i Carey Hayes stworzyli scenariusz do obu części "Obecności" oraz wyprodukowali "Annabelle" należącą do tego samego uniwersum. Teraz połączyli siły z Cindy Bond i Dougiem McKayem z nowo powstałego Faster Horse Pictures. Owocem ich współpracy będzie nowa franczyza grozy opierająca się na prawdziwych, makabrycznych wydarzeniach. Jakie tajemnice kryje posiadłość Madame LaLaurie?

Twórcy "Obecności" stworzą nową franczyzę grozy opartą na faktach

Planowana franczyza opowie o posiadłości Madame LaLaurie. Budynek znajduje się przy Royal Street w Nowym Orleanie i od 1932 roku wstęp do niego jest zakazany. Nie przeszkadza to jednak turystom, którzy od lat tłumnie zjeżdżają do miasta, by zobaczyć okryty złą sławą budynek, określany mianem jednego z najbardziej nawiedzonych domów na świecie.

Przeczytaj także

Historia posiadłości sięga XIX wieku, kiedy to na jaw wyszły okrucieństwa, jakich dopuściła się jej właścicielka. 10 kwietnia 1834 roku doszło do pożaru, który ujawnił zbrodnie seryjnej morderczyni Madame Delphine LaLaurie. Nowoorleańska socjalistka i matka piątki dzieci dopuszczała się bestialskich tortur i mordów na swoich czarnoskórych służących. Przetrzymywała ich w piwnicy, przykuwała łańcuchami do ścian, głodziła i biczowała.

Przeczytaj także

Gdy jej zbrodnie ujrzały światło dzienne, Delphine LaLaurie zbiegła do Paryża i nigdy nie odpowiedziała za swoje czyny. Zmarła najprawdopodobniej we francuskiej stolicy w 1842 roku. Sam budynek miał na przestrzeni lat wielu właścicieli, w tym (zgodnie z pogłoskami) popularnego aktora Nicolasa Cage'a. Obecnie posiadłość jest własnością Michaela Whalena (partnera Faster Horse Pictures), który ma udostępnić do niej dostęp. Bracia Hayes odwiedzili już posiadłość i, jak podaje portal Deadline, planują nakręcić tam część scen do filmu.

Przeczytaj także

Najnowszy projekt nie będzie pierwszą produkcją powstałą na kanwie historii Delphine LaLaurie. Postać osławionej morderczyni pojawiła się już między innymi w 3. sezonie "American Horror Story", gdzie w jej rolę wcieliła się Kathy Bates.

Zobacz też: Najlepsze horrory 2019 roku. Co warto obejrzeć? [RANKING]

Produkcją franczyzy zajmą się bracia Hayes, Doug McKay, Cindy Bond oraz Michael Whalen. Rolę producentów wykonawczych pełnić będą Joshua Ryan Dietz i Dylan Bond. Przy pracach nad filmem pomagać będzie lokalny historyk, Andrew Ward. Przybliżona data premiery nie jest na ten moment znana. Nie wiemy również, czy franczyza łączyć się będzie w jakikolwiek sposób z uniwersum "Obecności".

Zobacz też: Jakie horrory ukażą się w 2020 roku?

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.