21.04.2017 14:52

Twórcy „Piły” i „Pirani 3D” nakręcą wspólnie horror

Dwóch współczesnych twórców kina grozy, choć nie tylko, łączy siły, aby zrobić wspólny horror. Ciarki już chodzą po plecach.

Twórcy „Piły” i „Pirani 3D” nakręcą wspólnie horror
foto: East News

James Wan dał się poznać jako reżyser m.in. „Piły”, Obecności i jej kontynuacji, a także „Naznaczonego” (części 1 i 2). Z kolei pochodzący z Paryża Alexandre Aja wsławił się remakiem „Wzgórza mają oczy”, „Lustrami” mającymi źródła w koreańskim kinie, a także „Rogami” z Danielem Radcliffem i „Piranią 3D”.

Takie filmografie, takie dokonania dla kina grozy, a teraz ci dwaj połączą swoje kreatywne siły, by nakręcić „Smart House” dla studia Lionsgate. Wan jest pomysłodawcą projektu, a także jego producentem, Aja zajmie się zaś reżyserią. Scenariusz ma dostarczyć Brad Keene, mogący się pochwalić teksty do filmów „Miasto śmierci” czy „Grudge 3: Powrót klątwy”.

 „Smart House” opowie o rodzinie objętej programem ochrony świadków. Trafiają oni do tytułowego smart house'u. To nowoczesny, inteligentny dom, do którego jednak próbują dostać się ich prześladowcy. W tym momencie dom uruchamia mordercze zabezpieczenia.

O nadchodzącym projekcie opowiedział Jason Constantine z Lionsgate:

"

 Jesteśmy zachwyceni, że do Lionsgate wracają James Wan i Alex Aja, aby stworzyć thriller „Smart House”. Mieliśmy ten przywilej bycia zaangażowanymi w debiut Jamesa, czyli „Piłę”, współpracowaliśmy też z Alexem przy jego „Bladym strachu”. Pomysł połączenia ich talentów w jednym projekcie jest ekscytujący dla nas i fanów kina gatunkowego na całym świecie. "

Nowym dziełem, nad którym pracuje James Wan jako reżyser jest „Aquaman”. Do obsady niedawno dołączył Dolph Lundgren mający wcielić się w Nereusa. Na ekranie zaprezentują się również Temuera Morrison, Willem Dafoe, Nuidis Vulko, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Yahya Abdul-Mateen. Gwiazdą obrazu jest oczywiście Jason Momoa.

Scenariusz dzieła napisał Will Beall, zaś premiera przewidziana jest na 2018 rok. Widowisko miało pierwotnie trafić do kin 5 października 2018 roku. Teraz Warner chce je wprowadzić dwa miesiące później.

Wan jest także producentem nadchodzącej „Piły 8”, „Naznaczonego: Rozdziału 4”, „The Nun” oraz „Annabelle: Narodziny zła”.

Co sądzisz o tym połączeniu?

Robert Skowronski
Tagi: News