Twórcy „Piły” i „Pirani 3D” nakręcą wspólnie horror
Robert Skowronski
21.04.2017 14:52
Twórcy „Piły” i „Pirani 3D” nakręcą wspólnie horror Fot. East News

Dwóch współczesnych twórców kina grozy, choć nie tylko, łączy siły, aby zrobić wspólny horror. Ciarki już chodzą po plecach.

James Wan dał się poznać jako reżyser m.in. „Piły”, Obecności i jej kontynuacji, a także „Naznaczonego” (części 1 i 2). Z kolei pochodzący z Paryża Alexandre Aja wsławił się remakiem „Wzgórza mają oczy”, „Lustrami” mającymi źródła w koreańskim kinie, a także „Rogami” z Danielem Radcliffem i „Piranią 3D”.

Takie filmografie, takie dokonania dla kina grozy, a teraz ci dwaj połączą swoje kreatywne siły, by nakręcić „Smart House” dla studia Lionsgate. Wan jest pomysłodawcą projektu, a także jego producentem, Aja zajmie się zaś reżyserią. Scenariusz ma dostarczyć Brad Keene, mogący się pochwalić teksty do filmów „Miasto śmierci” czy „Grudge 3: Powrót klątwy”.

 „Smart House” opowie o rodzinie objętej programem ochrony świadków. Trafiają oni do tytułowego smart house'u. To nowoczesny, inteligentny dom, do którego jednak próbują dostać się ich prześladowcy. W tym momencie dom uruchamia mordercze zabezpieczenia.

O nadchodzącym projekcie opowiedział Jason Constantine z Lionsgate:

 Jesteśmy zachwyceni, że do Lionsgate wracają James Wan i Alex Aja, aby stworzyć thriller „Smart House”. Mieliśmy ten przywilej bycia zaangażowanymi w debiut Jamesa, czyli „Piłę”, współpracowaliśmy też z Alexem przy jego „Bladym strachu”. Pomysł połączenia ich talentów w jednym projekcie jest ekscytujący dla nas i fanów kina gatunkowego na całym świecie.

Nowym dziełem, nad którym pracuje James Wan jako reżyser jest „Aquaman”. Do obsady niedawno dołączył Dolph Lundgren mający wcielić się w Nereusa. Na ekranie zaprezentują się również Temuera Morrison, Willem Dafoe, Nuidis Vulko, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Yahya Abdul-Mateen. Gwiazdą obrazu jest oczywiście Jason Momoa.

Scenariusz dzieła napisał Will Beall, zaś premiera przewidziana jest na 2018 rok. Widowisko miało pierwotnie trafić do kin 5 października 2018 roku. Teraz Warner chce je wprowadzić dwa miesiące później.

Wan jest także producentem nadchodzącej „Piły 8”, „Naznaczonego: Rozdziału 4”, „The Nun” oraz „Annabelle: Narodziny zła”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.