18.06.2016 16:38

Twórcy „The Walking Dead” zabili 11 postaci

To była prawdziwa hekatomba – podczas zdjęć do 1. odcinka 7. serii„The Walking Dead” ginął bohater za bohaterem. Wszystko to w trosce o fanów serialu.

Twórcy „The Walking Dead” zabili 11 postaci
foto: materiały prasowe

Miłośnicy dzieła Roberta Kirkmana – jest on zarówno producentem serialu, jak i twórcą komiksu, na podstawie którego jest kręcony – nie przyjęli zakończenia ostatniego odcinka 6. sezonu zbyt dobrze. Pojawiły się nawet nawoływania do zbojkotowania 7. serii.

Co tak rozsierdziło fanów? (SPOILER) Pokazanie morderstwa, ale zatajenie, który z głównych bohaterów zakończył swój żywot. Cliffhanger najwyraźniej spełnił swoje zadanie, bo miłośnicy serialu nie przestają dyskutować o możliwym rozwoju wydarzeń (i ignorują komiks, w którym jednoznacznie wskazano ofiarę).

Nie chcąc psuć oczekiwania na wyjaśnienie zagadki w 1. odcinku 7. sezonu „The Walking Dead”, twórcy serialu postanowili zabić całą 11 bohaterów. Z życiem żegnali się kolejno Rick, Carl, Michonne, Glenn, Maggie, Abraham, Sasha, Daryl, Eugene, Aaron i Rosita.

Czy to znaczy, że serial czeka wielka rewolucja? Nie – po prostu w ten sposób zabezpieczono się przed zdradzeniem, kogo tak naprawdę zabraknie w nowym sezonie.

Filmowcy już od dłuższego czasu narzekają na fanów, którzy lubią podpatrywać plan zdjęciowy za pomocą dronów. Dołączyli oni do tradycyjnej zmory twórców – paparazzi polujących na zdjęcia gwiazd, mogących przy okazji zrobić ujęcia zdradzające szczegóły fabuły.

Do tej pory starano się utrudniać życie podglądaczom maskując aktorów, każąc im nosić kaptury czy poruszać się w różnych częściach planu w tych samych kostiumach. Wszystko po to, żeby nie dać pożywki dla spekulacji – dla fanów odgadnięcie wydarzeń na podstawie noszonego przez postać ubrania lub jej charakteryzacji nie stanowi czasem zbyt dużego problemu.

Nakręcenie scen śmierci wszystkich bohaterów „The Walking Dead” ma pomóc w ukryciu kto tak naprawdę pożegnał się z życiem – podczas postprodukcji zostanie użyta tylko jedna z 11 nagranych scen. Tak przynajmniej wynika z przecieków z planu.

Na rozwiązanie zagadki śmieci jednego z bohaterów trzeba poczekać do 9 października 2016 – wtedy w USA zostanie wyemitowany 1. odcinek 7. serii „The Walking Dead”.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: The Walking Dead