Twórcy „The Walking Dead” zabili 11 postaci

Michał Tomaszkiewicz
18.06.2016 16:38
Twórcy „The Walking Dead” zabili 11 postaci Fot. materiały prasowe

To była prawdziwa hekatomba – podczas zdjęć do 1. odcinka 7. serii„The Walking Dead” ginął bohater za bohaterem. Wszystko to w trosce o fanów serialu.

Miłośnicy dzieła Roberta Kirkmana – jest on zarówno producentem serialu, jak i twórcą komiksu, na podstawie którego jest kręcony – nie przyjęli zakończenia ostatniego odcinka 6. sezonu zbyt dobrze. Pojawiły się nawet nawoływania do zbojkotowania 7. serii.

Co tak rozsierdziło fanów? (SPOILER) Pokazanie morderstwa, ale zatajenie, który z głównych bohaterów zakończył swój żywot. Cliffhanger najwyraźniej spełnił swoje zadanie, bo miłośnicy serialu nie przestają dyskutować o możliwym rozwoju wydarzeń (i ignorują komiks, w którym jednoznacznie wskazano ofiarę).

Nie chcąc psuć oczekiwania na wyjaśnienie zagadki w 1. odcinku 7. sezonu „The Walking Dead”, twórcy serialu postanowili zabić całą 11 bohaterów. Z życiem żegnali się kolejno Rick, Carl, Michonne, Glenn, Maggie, Abraham, Sasha, Daryl, Eugene, Aaron i Rosita.

Czy to znaczy, że serial czeka wielka rewolucja? Nie – po prostu w ten sposób zabezpieczono się przed zdradzeniem, kogo tak naprawdę zabraknie w nowym sezonie.

Filmowcy już od dłuższego czasu narzekają na fanów, którzy lubią podpatrywać plan zdjęciowy za pomocą dronów. Dołączyli oni do tradycyjnej zmory twórców – paparazzi polujących na zdjęcia gwiazd, mogących przy okazji zrobić ujęcia zdradzające szczegóły fabuły.

Do tej pory starano się utrudniać życie podglądaczom maskując aktorów, każąc im nosić kaptury czy poruszać się w różnych częściach planu w tych samych kostiumach. Wszystko po to, żeby nie dać pożywki dla spekulacji – dla fanów odgadnięcie wydarzeń na podstawie noszonego przez postać ubrania lub jej charakteryzacji nie stanowi czasem zbyt dużego problemu.

Nakręcenie scen śmierci wszystkich bohaterów „The Walking Dead” ma pomóc w ukryciu kto tak naprawdę pożegnał się z życiem – podczas postprodukcji zostanie użyta tylko jedna z 11 nagranych scen. Tak przynajmniej wynika z przecieków z planu.

Na rozwiązanie zagadki śmieci jednego z bohaterów trzeba poczekać do 9 października 2016 – wtedy w USA zostanie wyemitowany 1. odcinek 7. serii „The Walking Dead”.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.