24.09.2018 13:22

Twórcy filmu „Joker vs Harley Quinn” podzielili się szczegółami fabularnymi produkcji

Na temat filmu wypowiedzieli się scenarzyści Glenn Ficarra i John Requa, którzy potwierdzili, że skończyli już pracę nad skryptem do filmu o szalonej miłości. Trzeba przyznać, że ich pomysły brzmią naprawdę absurdalnie.

Joker
foto: kadr z wideo

Na przestrzeni ostatnich kilku dni pojawił się prawdziwy zalew informacji na temat różnych produkcji DC - „Gotham” otrzymało datę premiery 5. sezonu, dowiedzieliśmy się, że obsada „Birds of Prey” została już praktycznie wybrana, a także mogliśmy zobaczyć mnóstwo nowych zdjęć i filmów z planu „Jokera” Todda Philipsa, w którym główną rolę zagra Joaquin Phoenix.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co DC ma do przekazania w ciągu ostatnich dni września 2018 roku - Glenn Ficarra i John Requa podobno oddali wytwórni skończony scenariusz do filmu „Joker vs Harley Quinn”, który opowiadać ma o chorej relacji między panną Quinzel i zielonowłosą postacią Jareda Leto.

Scenariusz do Jokera vs Harley Quinn jest skończony

Oprócz tego scenarzyści udzielili wywiadu amerykańskiemu portalowi Metro, w którym zdradzili co nieco na temat fabuły nadchodzącej produkcji. Krótko mówiąc - ich pomysł brzmi absurdalnie i bardzo, ale to bardzo komiksowo:

"

Scenariusz jest super. Film rozpoczyna się od tego, że Harley porywa Doktora Phila. Mamy nadzieję, że zagra go sam Doktor Phil. Wszystko dlatego, że razem z Jokerem mają problemy w związku. Niesamowicie dobrze się bawiliśmy przy tworzeniu scenariusza. Chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle funu przy pracy. "

Panowie potwierdzili również, że przy „Jokerze vs Harley Quinn” połączyli stylistykę swoich dwóch najbardziej znanych projektów - ciężką i czasami depresyjną tematykę problemów w związkach z serialu „This is Us” zmiksowali z rubasznym humorem komedii „Bad Santa”:

"

Napisaliśmy „Bad Santa” kilka lat temu i połączyliśmy to z „This is Us”. Dzięki temu wyszedł nam film o związku między ludźmi, ale czerpiący z „Bad Santa”, bo bohaterami są chorzy psychicznie, poje*ani ludzie. Super sprawa. "

Kiedy premiera filmu Joker vs Harley Quinn?

Jednak według informacji ze strony Ficarra i Requa, na film o Jokerze i Harley przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać - w tym samym wywiadzie panowie potwierdzili, że według nich pierwszy w kolejce jest „Joker” Todda Philipsa, następne jest „Birds of Prey” i dopiero gdy ta produkcja okaże się sukcesem, to DC zleci stworzenie filmu inspirowanego serią „Mad Love”. Na razie więc data premiery jest nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: News Joker DC Comics Harley Quinn