Twórcy filmu „Joker vs Harley Quinn” podzielili się szczegółami fabularnymi produkcji

Kamil Kacperski
24.09.2018 13:22
Twórcy filmu „Joker vs Harley Quinn” podzielili się szczegółami fabularnymi produkcji Fot. kadr z wideo

Na temat filmu wypowiedzieli się scenarzyści Glenn Ficarra i John Requa, którzy potwierdzili, że skończyli już pracę nad skryptem do filmu o szalonej miłości. Trzeba przyznać, że ich pomysły brzmią naprawdę absurdalnie.

Na przestrzeni ostatnich kilku dni pojawił się prawdziwy zalew informacji na temat różnych produkcji DC - „Gotham” otrzymało datę premiery 5. sezonu, dowiedzieliśmy się, że obsada „Birds of Prey” została już praktycznie wybrana, a także mogliśmy zobaczyć mnóstwo nowych zdjęć i filmów z planu „Jokera” Todda Philipsa, w którym główną rolę zagra Joaquin Phoenix.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co DC ma do przekazania w ciągu ostatnich dni września 2018 roku - Glenn Ficarra i John Requa podobno oddali wytwórni skończony scenariusz do filmu „Joker vs Harley Quinn”, który opowiadać ma o chorej relacji między panną Quinzel i zielonowłosą postacią Jareda Leto.

Scenariusz do Jokera vs Harley Quinn jest skończony

Oprócz tego scenarzyści udzielili wywiadu amerykańskiemu portalowi Metro, w którym zdradzili co nieco na temat fabuły nadchodzącej produkcji. Krótko mówiąc - ich pomysł brzmi absurdalnie i bardzo, ale to bardzo komiksowo:

Scenariusz jest super. Film rozpoczyna się od tego, że Harley porywa Doktora Phila. Mamy nadzieję, że zagra go sam Doktor Phil. Wszystko dlatego, że razem z Jokerem mają problemy w związku. Niesamowicie dobrze się bawiliśmy przy tworzeniu scenariusza. Chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy tyle funu przy pracy.

Panowie potwierdzili również, że przy „Jokerze vs Harley Quinn” połączyli stylistykę swoich dwóch najbardziej znanych projektów - ciężką i czasami depresyjną tematykę problemów w związkach z serialu „This is Us” zmiksowali z rubasznym humorem komedii „Bad Santa”:

Napisaliśmy „Bad Santa” kilka lat temu i połączyliśmy to z „This is Us”. Dzięki temu wyszedł nam film o związku między ludźmi, ale czerpiący z „Bad Santa”, bo bohaterami są chorzy psychicznie, poje*ani ludzie. Super sprawa.

Kiedy premiera filmu Joker vs Harley Quinn?

Jednak według informacji ze strony Ficarra i Requa, na film o Jokerze i Harley przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać - w tym samym wywiadzie panowie potwierdzili, że według nich pierwszy w kolejce jest „Joker” Todda Philipsa, następne jest „Birds of Prey” i dopiero gdy ta produkcja okaże się sukcesem, to DC zleci stworzenie filmu inspirowanego serią „Mad Love”. Na razie więc data premiery jest nieznana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.