Twórcy filmu "Rocketman" brali pod uwagę Justina Timberlake'a do roli Eltona Johna

31.05.2019 13:44
Twórcy filmu "Rocketman" brali pod uwagę Justina Timberlake'a do roli Eltona Johna Fot. LEVIS / BEEM/Beem/East News, kadr z filmu Rocketman

Okazuje się, że Justin Timberlake a nie Taron Egerton był jedną z pierwszych osób, która miała zagrać Eltona Johna w biografii zatytułowanej "Rocketman".

Film "Rocketman" to musical inspirowany młodością Eltona Johna. Światowa premiera odbyła się podczas Cannes 2019. Produkcja zdobyła dość dobre recenzje i chociaż nie wszystkim przypadła do gustu, cieszy się powodzeniem wśród fanów muzyki. W tytułowej roli wystąpił Taron Egerton. Gwiazdor serii "Kingsman" nie tylko wcielił się w brytyjskiego muzyka, ale również wykonał pojawiające się w filmie piosenki. Okazuje się, że Egerton nie był wcale pierwszym artystą, branym pod uwagę do roli Eltona Johna.

"Rocketman" - Justin Timberlake jako Elton John?

Według osób, które widziały film, Egerton dał z siebie wszystko i całkowicie przeistoczył się w odgrywanego bohatera. Wielu widzów uważa, że młody aktor został stworzony do roli Eltona Johna. Jednak twórcy początkowo chcieli zaangażować do produkcji Justina Timberlake'a. Muzyk ma na swoim koncie role aktorskie, między innymi w takich filmach, jak "The Social Network", "To tylko seks", "Co jest grane, Davis?", czy "Na karuzeli życia". Został wzięty pod uwagę z prostego powodu - teledysku do piosenki "This Train Don’t Stop There Anymore", w którym Timberlake wystąpił w roli młodego Eltona Johna.

Mąż brytyjskiego gwiazdora i jednocześnie producent "Rocketmana" David Furnish wyjaśnił w rozmowie z The Hollywood Reporter, czemu pomysł szybko umarł.

Nigdy oficjalnie nie odezwaliśmy się do Justina, ponieważ wpadliśmy na ten pomysł w momencie, kiedy nie zaczęliśmy jeszcze faktycznej pracy nad filmem. Ale zrobił kawał dobrej roboty w tym teledysku. Miał na sobie protezę nosa i okazało się, że była bardzo interesująca współpraca.

W klipie Timberlake wciela się w Eltona Johna z lat 70. - okresu, o którym opowiada "Rocketman". Bohater teledysku przygotowuje się w garderobie i charakteryzatorni do wyjścia na scenę. Mimo że muzyk był pierwszy na liście do głównej roli, finalnie twórcy nie zaprosili go do udziału w produkcji. Znaleźli się na niej również inne brytyjskie gwiazdy - Daniel Radcliffe i James McAvoy

Przeczytaj także

"Rocketman" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Dextera Fletchera ze scenariuszem Lee Halla trafi do polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. Oprócz Tarona Egertona wystąpili w nim Bryce Dallas Howard, Richard Madden oraz Jamie Bell.

Zobacz też: Taron Egerton nie chciał, żeby Elton John był na planie "Rocketmana". Szczególnie podczas scen seksu

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.