Twórcy filmu "Sonic the Hedgehog" po krytyce fanów zmienią wygląd głównego bohatera

06.05.2019 12:22
Sonic the Hedgehog|undefined Fot. materiały promocyjne

Zwiastun filmu "Sonic the Hedgehog" wywołał falę oburzenia wiernych fanów growego bohatera. Twórcy filmu obiecali, że przeprojektują wygląd niebieskiego jeża.

Na początku maja 2019 roku wytwórnia Paramount udostępniło pierwszy zwiastun filmu "Sonic the Hedgehog". Produkcja jest adaptacją słynnej serii gier wideo tworzonych od 1991 przez firmę Sega. W zapowiedzi nie mogło oczywiście zabraknąć głównego bohatera w oryginale mówiącego głosem Bena Schwartza. Wygląd niebieskiego jeża nie spodobał się jednak wiernym fanom wizerunku postaci znanej z gier. Krytyka była tak duża, że twórcy postanowili przeprojektować wygląd Sonica.

Przeczytaj także

"Sonic the Hedgehog" - główny bohater będzie wyglądał inaczej niż w zwiastunie

Twarz filmowego Sonica szybko stała się obiektem kpin internautów.

Jak podaje Deadline, reżyser Jeff Fowler postanowił odpowiedzieć na zarzuty ze strony miłośników maskotki Segi. Dwa dni po premierze zwiastuna filmowiec odniósł się do krytyki za pośrednictwem swojego Twittera.

Dziękuję za całe wsparcie. I za krytykę. Przesłanie jest jasne... Nie jesteście zadowoleni z projektu i chcecie zmian. To się stanie. Każdy w Paramount i Sega jest całkowicie zaangażowany w tworzenie tego bohatera, żeby był NAJLEPSZY, jaki może być...

To nie pierwszy raz, kiedy fanom postaci, nie podoba się to, jak wygląda jej filmowy odpowiednik. W grudniu 2018 roku wyciekły pierwsze grafiki przedstawiające Sonica i również zostały skrytykowane przez fanów. Według miłośników niebieskiego jeża bohater wygląda dość dziwnie i niepokojąco, wzbudzając zupełnie inne uczucia niż cyfrowy odpowiednik. Fowler obiecał zmiany, ale nie określił, jak bardzo twórcy będą ingerować w wygląd protagonisty.

"Sonic the Hedgehog" - kiedy premiera filmu?

Zapowiedziane zmiany na razie nie wpłynęły na przesunięcie planowanej daty premiery filmu. "Sonic the Hedgehog" trafi do kin 8 listopada 2019 roku. Oprócz Schwartza w filmie wystąpili również Jim Carrey, który wcielił się w ikonicznego złoczyńcę - Doktora Robotnika oraz James Marsden, grający ziemskiego przyjaciela tytułowego bohatera.

>>Zobacz też: Jak Scooby-Doo będzie wyglądał w nadchodzącym filmie?<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.