17.07.2017 13:57

Gwiazdy składają hołd George'owi Romero

George A. Romero zmarł 16 lipca 2017 roku w wieku 77 lat. Stephen King, Guillermo del Toro, Bryan Fuller i inni twórcy postanowili uczcić odejście mistrza kina grozy.

Gwiazdy składają hołd George'owi Romero
foto: Murdo Macleod/EastNews

Filmy o zombie to obecnie bardzo popularny podgatunek horrorów. Ale gdyby nie George A. Romero i jego „Noc żywych trupów", być może nie powstałby film „Martwica mózgu", komiks i serial „The Walking Dead" czy gra „The Last of Us”. Dla fanów na całym świecie odejście Romero było ciosem. Strata jednego z mistrzów horroru dotknęła również artystów związanych ze środowiskiem filmowym, dla których Romero był kolegą, mistrzem i autorytetem. Hołd na portalach społecznościowych złożyli mu m.in. pisarz Stephen King, reżyser Guillermo del Toro i scenarzysta Bryan Fuller.

"

Przykro usłyszeć, że odszedł mój ulubiony współpracownik i dobry stary przyjaciel - George Romero. George, nie będzie drugiego takiego jak ty. "

"

Odszedł Romero. Trudno znaleźć w tym momencie odpowiednie słowa. Strata jest ogromna. "

"

Smutne, ale jednocześnie pasujące do wpływu, jaki George Romero miał na sposób opowiadania - teraz patrzy na nas z grobu. Dziękuję, panie Romero. Spoczywaj w pokoju. "

"

Ciepłe pożegnanie czarującego, legendarnego króla zombie George'a Romero. "Martin" to jeden z moich ulubionych horrorów. To zaszczyt, że mogłem go spotkać. RIP. "

"

George Romero był ikoną, która stworzyła filmowy świat luźno powiązanych sequeli na 40 lat zanim stało się to modne. Spoczywaj w pokoju, geniuszu. "

"

Żegnaj, George'u A. Romero. Śmialiśmy się razem przez 50 lat i w trakcie 9 wspólnych filmów. Będzie mi go brakowało. Był światłem, które zgasło i nic go nie zastąpi. "

"

RIP George Romero. Sprawiłeś, że zacząłem kręcić filmy i odkryłem znaczenie potworów. Dziękuję. Kocham cię. "

"

Świat stracił mistrza. Dziękuję za inspirację. Swoją sztuką zmieniłeś moje życie. Będzie cię nam brakować. "

"

Spoczywaj w pokoju, ikono filmów niezależnych i Władco Umarłych. George Romero - pionier, który bez budżetu, ale z pomocą wielkiej wyobraźni stworzył zupełnie nowy gatunek! "

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News George A. Romero