Gwiazdy składają hołd George'owi Romero

Sergiusz Kurczuk
17.07.2017 13:57
Gwiazdy składają hołd George'owi Romero Fot. Murdo Macleod/EastNews

George A. Romero zmarł 16 lipca 2017 roku w wieku 77 lat. Stephen King, Guillermo del Toro, Bryan Fuller i inni twórcy postanowili uczcić odejście mistrza kina grozy.

Filmy o zombie to obecnie bardzo popularny podgatunek horrorów. Ale gdyby nie George A. Romero i jego „Noc żywych trupów", być może nie powstałby film „Martwica mózgu", komiks i serial „The Walking Dead" czy gra „The Last of Us”. Dla fanów na całym świecie odejście Romero było ciosem. Strata jednego z mistrzów horroru dotknęła również artystów związanych ze środowiskiem filmowym, dla których Romero był kolegą, mistrzem i autorytetem. Hołd na portalach społecznościowych złożyli mu m.in. pisarz Stephen King, reżyser Guillermo del Toro i scenarzysta Bryan Fuller.

Przykro usłyszeć, że odszedł mój ulubiony współpracownik i dobry stary przyjaciel - George Romero. George, nie będzie drugiego takiego jak ty.

Odszedł Romero. Trudno znaleźć w tym momencie odpowiednie słowa. Strata jest ogromna.

Smutne, ale jednocześnie pasujące do wpływu, jaki George Romero miał na sposób opowiadania - teraz patrzy na nas z grobu. Dziękuję, panie Romero. Spoczywaj w pokoju.

Ciepłe pożegnanie czarującego, legendarnego króla zombie George'a Romero. "Martin" to jeden z moich ulubionych horrorów. To zaszczyt, że mogłem go spotkać. RIP.

George Romero był ikoną, która stworzyła filmowy świat luźno powiązanych sequeli na 40 lat zanim stało się to modne. Spoczywaj w pokoju, geniuszu.

Żegnaj, George'u A. Romero. Śmialiśmy się razem przez 50 lat i w trakcie 9 wspólnych filmów. Będzie mi go brakowało. Był światłem, które zgasło i nic go nie zastąpi.

RIP George Romero. Sprawiłeś, że zacząłem kręcić filmy i odkryłem znaczenie potworów. Dziękuję. Kocham cię.

Świat stracił mistrza. Dziękuję za inspirację. Swoją sztuką zmieniłeś moje życie. Będzie cię nam brakować.

Spoczywaj w pokoju, ikono filmów niezależnych i Władco Umarłych. George Romero - pionier, który bez budżetu, ale z pomocą wielkiej wyobraźni stworzył zupełnie nowy gatunek!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.