23.07.2018 14:27

Twórczyni serialu „Voltron” potwierdziła, że jeden z paladynów jest gejem

Szefowa i twórczyni produkcji, Lauren Montgomery, potwierdziła domysły niektórych fanów na temat orientacji seksualnej jednego z głównych bohaterów animowanego serialu emitowanego na Netfliksie.

Shiro
foto: kadr z wideo

Podczas panelu dyskusyjnego na Comic Conie 2018 ogłoszono, że fani w nowym sezonie poznają Adama, wybranka serca Shiro, lidera paladynów znanych z serialu „Voltron: Legendary Defenders”. Nowa postać pojawi się już w nadchodzącej 7. serii produkcji o kosmicznych wojownikach.

Podobno panowie powoli zbliżali się do zawarcia związku małżeńskiego, co niestety musiało zejść na drugi plan, gdy Shiro powiedział, że musi się skupić na swojej pracy paladyna. Jako, że lider grupy wojowników od bardzo dawna nie miał okazji wrócić na Ziemię, postać Adama do tej pory nie została przedstawiona w serialu „Voltron: Legendary Defenders”.

Nowa postać z Voltrona będzie gejem

Pojawienie się w serialu miłości Shiro może oznaczać, że paladyni nareszcie powrócą na swoją rodzinną planetę. Może się również pojawić trójkąt miłosny między wspomnianym liderem, Adamem oraz jednym z wojowników, Keithem. W 6. sezonie Shiro i jego podwładny mieli kilka gorętszych momentów, a teraz ich przyjaźń może się przerodzić w coś więcej.

Nie mniej - Shiro jest pierwszym oficjalnym członkiem społeczności LGBTQ przedstawionym w serialu „Voltron”, a ci w realiach sci-fi nie pojawiają się zbyt często. Pierwszą taką postacią, która przychodzi do głowy jest Sulu z nowych filmów „Star Trek”, który wraz z mężem wychowuje dziecko. Jak potoczy się dalej związek dzielnego lidera i Adama? Tego dowiemy się już 10 sierpnia 2018 roku, kiedy 7. sezon produkcji pojawi się na platformie Netflix.

Kamil Kacperski
Tagi: News Netflix