"Tyler Rake. Ocalenie": bracia Russo budują nowe uniwersum z Chrisem Hemsworthem

07.12.2020 17:56
Tyler Rake Fot. materiały prasowe Netflix

Joe Russo zdradził plany dotyczące kontynuacji hitu Netfliksa "Tyler Rake: Ocalenie". Producenci planują stworzyć nie tylko sequel, ale całe filmowe uniwersum wokół produkcji z Chrisem Hemsworthem w roli głównej.

"Tyler Rake: Ocalenie" ma w sobie wszystko, czego potrzeba, by stworzyć prawdziwy filmowy hit. Chrisa Hemswortha w głównej roli, spektakularne sceny akcji, sprawnych twórców i doskonałe zaplecze w postaci giganta streamingowego. Nie dziwi więc, że "Tylera Rake'a" w zaledwie tydzień od premiery obejrzało ponad 90 milionów widzów, czyniąc z niego najchętniej oglądany film Netfliksa i jeden z najpopularniejszych filmów 2020 roku. W świetle powyższych faktów, nie zaskakuje także to, że bracia Russo odpowiadający za sukces dwóch finałowych części "Avengers", postanowili wykorzystać zainteresowanie "Tylerem Rakem" i zbudować wokół niego całe filmowe uniwersum.

Polecamy

"Tyler Rake" będzie nowym filmowym uniwersum

"Tyler Rake: Ocalenie" ("Extraction") zadebiutował na Netfliksie w kwietniu 2020. Jego olbrzymia popularność sprawiła, że już miesiąc później bracia Russo zapowiedzieli kolejną część filmu. Nie zdradzili jednak zbyt wielu szczegółów projektu. Joe Russo w ostatniej rozmowie z portalem Collider nadal pozostał tajemniczy, jeśli chodzi o treść sequela (lub prequela). Opowiedział natomiast o przyszłości serii, która ma składać się nie z dwóch, lecz kilku (a może i kilkunastu) filmów. Jak wyjawił, twórcy planują stworzyć całą franczyzę związaną z najemnikiem granym przez Chrisa Hemswortha.

Wciąż nie zamierzam nic potwierdzać, ponieważ uważam, że jest ciekawiej, kiedy ludzie są zaskakiwani, ale powiem tyle: pracujemy nad stworzeniem filmowego uniwersum, które potencjalnie mogłoby śledzić losy postaci z pierwszego filmu lub zupełnie nowych postaci, a także pokazywać interakcje między bohaterami z przeszłości. Więc jeżeli interesuje Was bohater grany przez Davida Harboura, bardzo możliwe, że zobaczycie go w jakimś przyszłym filmie z serii "Tyler Rake".

Wielu fanów produkcji było zachwyconych chemią między Chrisem Hemsworthem a Davidem Harbouremktórą dało się wyczuć podczas oglądania "Tylera Rake'a". Dlatego też pomysł, by zgłębić ich wspólną przeszłość, wydaje się doskonały. Czy właśnie na tym wątku skupi się 2. część serii? Trudno powiedzieć. Pewne jest tylko to, że nie powinniśmy spodziewać się klasycznego sequela. Jak zapowiedział Joe Russo:

Staramy się znaleźć bardziej interesujące sposoby na opowiedzenie tych historii, krzyżowanie ich. Jesteśmy wielkimi fanami wyznaczania nowych ścieżek w narracji. Czy możemy jednocześnie posuwać się do przodu i do tyłu? Czy rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości, mogą wpływać na teraźniejszość? Jakie są nowe sposoby na opowiedzenie tych historii? I czy możemy spojrzeć na nie z innej perspektywy? Każdy antagonista jest protagonistą w swojej własnej opowieści, więc czy spojrzymy na nią z jego perspektywy? Jak odbiera świat? Co czyni go zrozumiałym? Myślę, że ważnym elementem uniwersum "Tylera Rake'a" jest to, że jest globalną franczyzą opowiadającą globalne historie, dlatego chciałbym wprowadzić do tych filmów różnorodny punkt widzenia.

Bardzo prawdopodobne jest więc, że w kolejnych odsłonach serii poznamy nieoczekiwany punkt widzenia na całą historię. Ale spokojnie. Nie oznacza to, że w nadchodzących filmach zabraknie głównego bohatera. Plany na kolejne części "Tylera Rake'a" są bowiem ściśle związane z planami Chrisa Hemswortha.

Polecamy

"Tyler Rake: Ocalenie 2" - kiedy premiera?

Zanim jednak pojawi się cała seria filmów z Chrisem Hemsworthem w roli głównej, na ekrany trafi zapowiadany od dłuższego czasu sequel produkcji "Tyler Rake: Ocalenie"Planowana data premiery ostudzi jednak emocje fanów, którzy w oczekiwaniu wstrzymywali już oddech. Zgodnie z informacjami podanymi przez Joe Russo, zdjęcia do "Extraction 2" rozpoczną się dopiero jesienią 2021 roku z uwagi na napięty grafik Hemswortha. A to oznacza, że film trafi na Netflix najwcześniej w 2022 roku.

Plany dotyczące budowania całego uniwersum wydają się w tym kontekście dość odległe, jednak jeśli się sprawdzą, polski oddział Netfliksa powinien pomyśleć nad zmianą tytułu (być może zostawić angielski oryginał), gdyż - w przeciwieństwie do "Extraction" - "Tyler Rake: Ocalenie" nie brzmi jak nazwa topowej rozrywkowej franczyzy.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.