"Tylko nie mów nikomu". Bracia Sekielscy pracują nad kontynuacją. Kiedy premiera drugiej części dokumentu o księżach pedofilach?
12.06.2019 11:35
"Tylko nie mów nikomu". Bracia Sekielscy pracują nad kontynuacją. Kiedy premiera drugiej części dokumentu o księżach pedofilach? Fot. materiały promocyjne

Dokument "Tylko nie mów nikomu" doczeka się kontynuacji. Dalszy ciąg historii o księżach pedofilach w polskim Kościele Katolickim będzie dostępny jeszcze w 2-019 roku.

Film "Tylko nie mów nikomu" sprawił, że w całej Polsce ponownie podjęto temat pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Niezależna produkcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów i pobiła rekordy oglądalności polskiego YouTube'a. Bracia Sekielscy tuż po premierze zapowiedzieli, że szykują kontynuację filmu. Okazuje się, że druga część "Tylko nie mów nikomu" trafi do internetu szybciej, niż się wszystkim wydawało.

"Tylko nie mów nikomu 2" - bracia Sekielscy pracują nad kontynuacją dokumentu o księżach pedofilach

Sukces "Tylko nie mów nikomu" nie ogranicza się jedynie do Polski. Dzięki łatwemu dostępowi do filmu o dokumencie było głośno również poza granicami naszego kraju. Produkcja trafiła między innymi do Watykanu. Po premierze "Tylko nie mów nikomu" Tomasz Sekielski zapowiedział, że pozostało wiele niewykorzystanych materiałów, które nie mogły zostać użyte w dokumencie i z tego powodu planuje powołać do życia kontynuację filmu. Jak donosi portal Wirtualne Media, premiera odbędzie się już za kilka miesięcy. Obecnie trwają prace nad filmem, o czym twórca powiedział w rozmowie z serwisem. 

Mamy już całkiem niezły materiał, trwają zdjęcia.

Od premiery 11 maja 2019 roku film Sekielskich wyświetliło ponad 22 miliony widzów. Dwugodzinna produkcja opowiadająca o losach ofiar księży pedofilów została sfinansowana dzięki zbiórce na Patronite.pl. Sekielski zebrał w ten sposób 450 tysięcy złotych. Film całkowicie za darmo trafił na kanał YouTube dziennikarza.

Przeczytaj także

"Tylko nie mów nikomu 2" - kiedy premiera filmu?

Premiera drugiej części "Tylko nie mów nikomu" ma się odbyć jeszcze w październiku 2019 roku. Dokłada data nie jest jeszcze znana. To nie jedyna produkcja, nad którą pracują Sekielscy. Kolejnym dokumentem będzie materiał poświęcony aferze SKOKów.

Obecnie trwa dokumentacja tego zagadnienia. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Planowana data premiery to początek 2020 roku.

Zobacz też: Artyści i dziennikarze reagują na film "Tylko nie mów nikomu"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.