13.05.2019 15:18

"Tylko nie mów nikomu" - Tomasz Sekielski potwierdził, że powstanie druga część dokumentu o księżach pedofilach

Tomasz Sekielski - twórca filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu", opowiadającego o polskich księżach pedofilach, potwierdził, że ma materiał na drugą część.

Tylko nie mów nikomu
foto: kadr z filmu Tylko nie mów nikomu

11 maja 2019 roku zadebiutował dokument Tomasza Sekielskiego pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Dziennikarz od prawie dwóch lat pracował nad filmem, opowiadającym o księżach pedofilach, ich ofiarach oraz kościelnym systemie zamiatania spraw molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych pod dywan. Sekielski próbował obnażyć mroczne oblicze polskiego Kościoła Katolickiego przy współpracy ze stacjami telewizyjnym. Żadna jednak nie wyraziła zgody na produkcję filmu. Twórca postanowił stworzyć zbiórkę za pośrednictwem serwisu Patronite i uzbierał potrzebną kwotę. Dokument  "Tylko nie mów nikomu" okazał się sukcesem. Sekieslki potwierdził, że powstanie kontynuacja.

"Tylko nie mów nikomu" - będzie druga część filmu

10 maja 2019 roku Sekielski był gościem Kamili Biedrzyckiej podczas rozmowy w Superstacji. Dziennikarka zapytała kolegę po fachu o wiele szczegółów związanych z powstawaniem "Tylko nie mów nikomu". Jednym z poruszonych wątków była ewentualna kontynuacja filmu. Sekielski odpowiedział, że gdyby zapytano go o to, dwa miesiące wcześniej, odpowiedź brzmiałaby negatywnie.

Temat pedofilii dał mu się we znaki i przyznał, że nie była to przyjemna praca. Z czasem okazało się jednak, że kontynuacja w jakieś formie się pojawi. Twórca ma niewykorzystany materiał dotyczący co najmniej dwóch historii, które jeszcze się nie zakończyły. Poza tym do Sekielskiego zgłasza się mnóstwo osób, które zostały w przeszłości skrzywdzone przez księży. Sekielski uznał, że nie może pozostawić ofiar pedofilów w sutannach bez żadnej reakcji.

"Tylko nie mów nikomu" - ile osób obejrzało film?

W ciągu 48 godzin od premiery filmu, "Tylko nie mów nikomu" wyświetlono 7 803 637 milionów razy. Dokument jest dostępny zupełnie za darmo na kanale YouTube Sekielskiego. Nie waidomo, czy autor będzie szukał funduszy na kontynuację w ten sam sposób, co w przypadku "Tylko nie mów nikomu", bo sam nie jest jeszcze pewny, jak będzie wyglądał film. Na razie pracuje nad dokumentem poświęconym o miliardowych aferach SKOKów - Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych.

>>Zobacz też: Artyści i dziennikarze reagują na film "Tylko nie mów nikomu". Jeden z muzyków przyznał, że padł ofiarą księdza<<

Tagi: News Dokument polskie filmy