"Tylko nie mów nikomu" - ile wyświetleń zdobył film o pedofilii w ciągu tygodnia od premiery?

18.05.2019 09:57
"Tylko nie mów nikomu" - ile wyświetleń zdobył film o pedofilii w ciągu tygodnia od premiery? Fot. kadr z filmu

W sobotę 11 maja 2019 roku na YouTubie pojawił się film "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich, który opowiada o pedofilii w polskim kościele. Dokument w ciągu pierwszego weekendu został odtworzony prawie 7 milionów razy. Ile wyświetleń zdobył po tygodniu od premiery?

"Tylko nie mów nikomu" to film dokumentalny braci Sekielskich, który został sfinansowany przez samych widzów za pomocą serwisu Patronite. Łącznie twórcy zebrali około 450 tysięcy złotych, co zaowocowało powstaniem ponad 2-godzinnej produkcji poświęconej pedofilii w polskim kościele. W samym filmie wzięli udział nie tylko sami oskarżani księża, ale także ich rzekome ofiary oraz prawnicy pomagający w szukaniu sprawiedliwości.

Tylko nie mów nikomu - ile wyświetleń zdobył film o pedofilii?

Ogromny sukces filmu w internecie spowodował, że stacje telewizyjne postanowiły wyemitować dokument Sekielskich - najpierw w czwartek 16 maja produkcję pokazała Wirtualna Polska, a dzień później o godzinie 23:00 "Tylko nie mów nikomu" zadebiutował na antenie TVN-u. Na razie nie znamy dokładnych wyników oglądalności filmu w telewizji, ale możemy się spodziewać, że łącznie obejrzało go kolejne kilkaset tysięcy osób.

Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o samego YouTube'a, to film "Tylko nie mów nikomu" wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu 7 dni od premiery dokument odtworzono prawie 19,5 miliona razy (dane z godziny 10:00 18 maja 2019 roku). "Tylko nie mów nikomu" niewątpliwie przebije barierę 20 milionów wyświetleń jeszcze w weekend 18-19 maja. Chyba sami twórcy nie spodziewali się aż tak ogromnego zainteresowania ich projektem. 

Tylko nie mów nikomu - czy powstanie 2. część?

Sam scenarzysta i reżyser Tomasz Sekielski powiedział w wywiadach po premierze filmu, że tworzenie "Tylko nie mów nikomu" mocno wpłynęło na jego kondycję, a temat go bardzo zmęczył. Dziennikarz przyznał jednak, że ten rozdział nie został jeszcze zamknięty i zgłosiły się już do niego kolejne osoby, które chcą opowiedzieć swoją historię. Zanim jednak do tego dojdzie, Sekielski zamierza zrealizować dokument o aferze SKOK. Kontynuacja "Tylko nie mów nikomu" zadebiutuje zatem dopiero za kilka lat (1. część tworzono około półtora roku). 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.