"Tylko nie mów nikomu" - nowy zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele

09.05.2019
Aktualizacja: 09.05.2019 13:54
"Tylko nie mów nikomu" - nowy zwiastun filmu o pedofilii w polskim Kościele Fot. kadr z filmu Tylko nie mów nikomu

W sieci pojawił się ostatni zwiastun filmu Tomasza Sekielskiego pod tytułem "Tylko nie mów nikomu". Dokument opowiada o przypadkach polskich księży pedofili.

Pedofilia w polskim Kościele Katolickim to temat, który wywołuje liczne debaty publiczne na temat pozycji duchowieństwa w naszym społeczeństwie. Ten temat dzieli obywateli Polski i wzbudza skrajne reakcje ludzi. Zainteresowanie sprawcami w sutannach i ich ofiarami podsyciła premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego "Kler", gdzie również pojawia się ten wątek.

Przeczytaj także

Kontrowersyjna produkcja, chociaż bazowała na prawdziwych wydarzeniach, była jedynie fikcją. Tomasz Sekielski postanowił pójść krok dalej i stworzyć dokument, który pokaże prawdę na temat tego, jak Kościół w Polsce radzi sobie z księżmi pedofilami. W sieci pojawił się ostatni zwiastun filmu "Tylko nie mów nikomu".

"Tylko nie mów nikomu" - nowy zwiastun filmu o pedofilach w Kościele

Dziennikarz chciał zrobić tego typu materiał od dawna. Spotykał się jednak z odmową telewizji działających na terenie Polski. Nie poddał się jednak i stworzył oddolną inicjatywę, która pomogła uzbierać mu potrzebne fundusze na realizację dokumentu o pedofilach w sutannach. Przez wiele miesięcy szukał potrzebnych mu materiałów, rozmawiając głównie z ofiarami zboczeńców. W filmie udało się jednak zarejestrować spotkania ze sprawcami karalnych czynów. Widzimy to w najnowszym trailerze filmu.

Sekielski liczy na to, że "Tylko nie mów nikomu" odbije się większym echem niż "Kler". W końcu widzowie zetkną się z prawdziwymi dramatami ofiar skrzętnie ukrywanej pedofilii w polskim Kościele Katolickim. Jednocześnie jest przygotowany na atak osób ślepo zapatrzonych w duchowieństwo oraz samych kapłanów, którzy od wielu lat, zamiast uderzyć się w pierś i walczyć z pedofilią w swoich szeregach, tuszują sprawy molestowania seksualnego i gwałtów, lub zarzucają mediom manipulację.

"Tylko nie mów nikomu" - kiedy premiera? Gdzie oglądać?

Jako że "Tylko nie mów nikomu" jest filmem dokumentalnym, który powstał dzięki internetowej zbiórce pieniędzy, będzie dostępny całkowicie za darmo. Premiera odbędzie się już 11 maja 2019 roku o godzinie 14:30. Dokument trafi na kanał YouTube Tomasza Sekielskiego.

>>Zobacz też: Śpiewający o pedofilii zespół metalowy usunięty ze Spotify i iTunes<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.