12.03.2019 13:38

"Tylko nie mów nikomu" - pierwszy zwiastun dokumentu Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego o pedofilii w polskim Kościele pod tytułem "Tylko nie mów nikomu".

Tylko nie mów nikomu
foto: materiały promocyjne

Ostatnimi czasy znowu jest głośno o księżach pedofilach w polskim Kościele. Tomasz Sekielski postanowił w końcu zerwać zmowę milczenia i powołać do życia dokument opowiadający o ofiarach bezkarnych pedofilów w sutannach. Twórca miał początkowo problem ze znalezieniem telewizji, która sfinansuje przedsięwzięcie. Po kolejnej odmowie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć film ze środków uzbieranych dzięki crowdfundingowi. Hojność darczyńców sprawiła, że niebawem odbędzie się premiera dokumentu zatytułowanego "Tylko nie mów nikomu". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu.

"Tylko nie mów nikomu" - zwiastun filmu o pedofilach w polskim Kościele

Sekielski od kilku miesięcy zbierał fundusze potrzebne na postprodukcję filmu. Pod koniec 2018 roku w sieci ukazał się szokujący fragment filmu.

ksiądz Adam Jabłoński
ksiądz Adam Jabłoński
Przeczytaj także Pojawił się pierwszy fragment filmu Tomasz Sekielskiego o pedofilii w Kościele. Wypowiedź jednego z księży szokuje

Teraz twórca postanowił zapowiedzieć zbliżającą się premierę za pomocą pierwszej zapowiedzi w formie zwiastuna. Trailer trafił na media społecznościowe dziennikarza.

Zwiastun składa się z zacieśniającego się obrazu przedstawiającego fasadę polskiego Kościoła Katolickiego. Jednak głosy, które słyszymy z offu, mówią o tej instytucji coś zupełnie innego, niż pokazane zostało w warstwie wizualnej. Są to cytaty bohaterów filmu Sekielskiego, dotyczące tego samego schematu, którym posługują się pedofile. Sprawcy nakazywali swoim ofiarom milczeć na temat molestowania i gwałtów. Stąd wziął się tytuł dokumentu.

"Tylko nie mów nikomu" - kiedy premiera filmu o pedofilach w polskim Kościele?

Chociaż Sekielski od jakiegoś czasu zapowiadał, że jego dokument będzie miał premierę w pierwszej połowie 2019 roku, do tej pory nie znaliśmy dokładnej daty. Zwiastun zdradził, że film "Tylko nie mów nikomu" zadebiutuje 11 maja 2019 roku. Trafi na kanał YouTube dziennikarza i będzie dostępny całkowicie za darmo. Autor dokumentu zapowiada, że w filmie padają nazwiska księży, którzy cieszyli się do tej pory estymą i zaufaniem wiernych. Czy "Tylko nie mów nikomu" spowoduje, że hierarchowie Kościoła w Polsce w końcu podejmą jakieś działania w kwestii księży pedofilów? O tym przekonamy się za jakiś czas.

>>Zobacz też: Polski zespół nagrał utwór o pedofilii w Kościele. "Problem dotknął nas osobiście"<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Dokument