Tyranozaur uprawia parkour w parodii „Jurassic World”

Jakub Gańko
06.04.2017 17:08
Tyranozaur uprawia parkour w parodii „Jurassic World” Fot. kadr z wideo

Wyobraźnia YouTuberów nie zna granic. Tyrannosaurusa rexa w takim wydaniu jeszcze nie widzieliście...

Któż z nas nie pamięta emocjonujących scen pierwszego „Jurassic Park” z udziałem najsłynniejszego teropoda? Wykreowana przez Stevena Spielberga wizja utkwiła w pamięci milionów dzieci na całym świecie, które akurat przeżywały swoją największą fascynację dinozaurami.

A dzięki „Jurassic World” z 2015 roku podobne doświadczenia mogło przeżyć zupełnie nowe pokolenie widzów. Jak wielki wpływ na ludzi mogą mieć filmy o dinozaurach, udowadnia m.in. ta parodia na motywach obrazu Colina Trevorrowa. Jej twórca, Devin Graham, otwarcie przyznaje, że to właśnie „Jurassic Park” sprawił, że zechciał stanąć za kamerą.

Ten projekt nie miał żadnych dodatkowych sponsorów. Powstał tylko i wyłącznie z mojej własnej potrzeby serca. Każdy z jego twórców poświęcił mu swój prywatny czas. „Jurassic Park” odmienił moje życie - chciałem zrobić coś, co choćby w najmniejszym stopniu nawiąże do filmu, który zainspirował mnie do reżyserii ;)

Wszystko to da się bez problemu zauważyć 4-minutowej produkcji, która z jajem podchodzi do tematu dinozaurów. Przedstawiony w niej tyranozaur nikogo nie zdoła przestraszyć, ale z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy. A jeszcze jak zobaczycie jego kaskaderskie popisy parkourowe... Zresztą pod tym względem Calen Chan - zastępujący chwilowo Chrisa Pratta - w niczym mu nie ustępuje.

Zobaczcie to nagranie na własne oczy:

Choć to typowa youtube'owa produkcja „bez budżetu”, twórcy włożyli w nią całkiem dużo pracy. Jak powstawały wszystkie te spektakularne gonitwy i wyczyny tyranozaura, zobaczycie w specjalnym materiale zza kulis. Kto wie, może i ta krótka internetowa produkcja zainspiruje kogoś do rozpoczęcia zabawy z filmowaniem?

Na pewno parkourowy tyranozaur poradził sobie lepiej niż Jar Jar Binks. Z poważniejszych produkcji nie pozostaje nam nic innego niż czekanie na dwa sequele „Jurassic World”.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.