06.04.2017 17:08

Tyranozaur uprawia parkour w parodii „Jurassic World”

Wyobraźnia YouTuberów nie zna granic. Tyrannosaurusa rexa w takim wydaniu jeszcze nie widzieliście...

Tyranozaur uprawia parkour w parodii „Jurassic World”
foto: kadr z wideo

Któż z nas nie pamięta emocjonujących scen pierwszego „Jurassic Park” z udziałem najsłynniejszego teropoda? Wykreowana przez Stevena Spielberga wizja utkwiła w pamięci milionów dzieci na całym świecie, które akurat przeżywały swoją największą fascynację dinozaurami.

A dzięki „Jurassic World” z 2015 roku podobne doświadczenia mogło przeżyć zupełnie nowe pokolenie widzów. Jak wielki wpływ na ludzi mogą mieć filmy o dinozaurach, udowadnia m.in. ta parodia na motywach obrazu Colina Trevorrowa. Jej twórca, Devin Graham, otwarcie przyznaje, że to właśnie „Jurassic Park” sprawił, że zechciał stanąć za kamerą.

"

Ten projekt nie miał żadnych dodatkowych sponsorów. Powstał tylko i wyłącznie z mojej własnej potrzeby serca. Każdy z jego twórców poświęcił mu swój prywatny czas. „Jurassic Park” odmienił moje życie - chciałem zrobić coś, co choćby w najmniejszym stopniu nawiąże do filmu, który zainspirował mnie do reżyserii ;) "

Wszystko to da się bez problemu zauważyć 4-minutowej produkcji, która z jajem podchodzi do tematu dinozaurów. Przedstawiony w niej tyranozaur nikogo nie zdoła przestraszyć, ale z pewnością wywoła uśmiech na niejednej twarzy. A jeszcze jak zobaczycie jego kaskaderskie popisy parkourowe... Zresztą pod tym względem Calen Chan - zastępujący chwilowo Chrisa Pratta - w niczym mu nie ustępuje.

Zobaczcie to nagranie na własne oczy:

Choć to typowa youtube'owa produkcja „bez budżetu”, twórcy włożyli w nią całkiem dużo pracy. Jak powstawały wszystkie te spektakularne gonitwy i wyczyny tyranozaura, zobaczycie w specjalnym materiale zza kulis. Kto wie, może i ta krótka internetowa produkcja zainspiruje kogoś do rozpoczęcia zabawy z filmowaniem?

Na pewno parkourowy tyranozaur poradził sobie lepiej niż Jar Jar Binks. Z poważniejszych produkcji nie pozostaje nam nic innego niż czekanie na dwa sequele „Jurassic World”.

Jaki jest Twój ulubiony dinozaur?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Jurassic World