Tyranozaur zombie w zwiastunie filmu „The Jurrasic Dead”

Sergiusz Kurczuk
23.02.2018 12:08
Tyranozaur zombie w zwiastunie filmu „The Jurrasic Dead” Fot. materiały promocyjne

To nie jest kolejna część „Parku Jurajskiego”. To po prostu kolejny film klasy Z.

Wygląda na to, że film „Jurrasic World: Upadłe królestwo” będzie mieć poważną konkurencję! Wszystko przez kolejną produkcję reżysera Milko Davisa, która wprowadzi powiew świeżości do produkcji o dinozaurach. Mowa o filmie „The Jurrasic Dead”. Sam tytuł wskazuje, że będzie to uczta dla wszystkich miłośników kina klasy Z. Spieszymy z pomocą wszystkim czytelnikom, którzy nie znają języka angielskiego, albo nie orientują się w produkcjach z pogranicza horroru i science fiction. Tytuł odnosi się do dwóch słynnych filmów: „Parku Jurajskiego” Stevena Spielberga oraz „Nocy żywych trupów” George'a Romero. Pierwszy opowiada o bezludnej wyspie, na której naukowcy odtworzyli populację różnych gatunków dinozaurów. Drugi to klasyczna opowieść o apokalipsie zombie. Film Davisa można również zestawić z serialem „The Walking Dead”, który w zasadzie opowiada o tym samym, co produkcja Romero. 

„The Jurrasic Dead” - zwiastun filmu

Wszystkich, którzy marzą, o zobaczeniu stwora opisanego w tytule tego artykułu, nie będziemy dłużej trzymać w niepewności. W sieci pojawił się zwiastun „The Jurrasic Dead”, w którym można podziwiać powołanego do życia nieumarłego dinozaura w akcji

Jeśli akcja jest zbyt wartka, by przyjrzeć się tyranozaurowi zombie, zawsze możecie nacieszyć oko kopalnym gadem na oficjalnym plakacie produkcji studia Wild Eye. 

The Jurrasic Dead Fot. foto: materiały promocyjne

„The Jurrasic Dead” - o co chodzi w filmie?

Jak to zazwyczaj bywa przy tego typu produkcjach, nie należy  zwracać uwagi na takie bzdury jak zdrowy rozsądek, fakty naukowe i racjonalizm, bo tylko niepotrzebnie zakłócimy sobie przyjemność z oglądania. Fabuła „The Jurrasic Dead” jest równie nieprawdopodobna, co tytułowy bohater. Stany Zjednoczone zostają zaatakowane przez tajemniczego złoczyńcę, który za pomocą broni elektromagnetycznej uprzykrza życie Amerykanom. Okazuje się, że źródło impulsu pochodzi ze środka pustyni. Na misje wyrusza odział wyspecjalizowanych najemników oraz grupa technoświrów. Wkrótce zespół odkrywa, że za atakiem stoi szalony naukowiec. Przypominający Imperatora Palpatine'a wróg powołał do życia nieżyjącego już tyranozaura zombie, który jest jego najpotężniejszą bronią. Trudno jest zabić potwora, który już nie żyje, szczególnie kiedy każda jego ofiara zmienia się w zombiaka...

W murowanym hicie Davisa wystąpili między innymi Matt Block, Wes Clark, Julie Crisante i słynny amerykański kulturysta Andy Haman. Scenariusz napisała Michele Pacitto, a pomógł jej w tym reżyser „The Jurrasic Dead”. Czy główni bohaterowie pokonają Z-Rexa? Japońscy widzowie dowiedzą się już 24 lutego 2018 roku. Amerykanie trochę później, bo dopiero w lecie, mniej więcej w czasie, kiedy na ekrany kin wejdzie „Jurrasic World: Upadłe królestwo”. Czy film pojawi się w Polsce? Miejmy nadzieję, że tak! Wygląda na to, że rok 2018 należy nie tylko do „Sharknado 6”.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.