14.05.2019 17:48

Tysiące kotów sterroryzowało plan "Johna Wicka 3" w Maroko

Jedną z cech charakterystycznych Johna Wicka jest jego miłość do psów - musiały to wyczuć koty z okolic planu zdjęciowego filmu o płatnym zabójcy, które wtargnęły na plan i przeszkadzały ludziom w pracy.

John Wick 3
foto: kadr z filmu

Plan zdjęciowy "Johna Wicka 3" został zaatakowany przez całe tysiące bezczelnych kotów. Główny bohater produkcji jest poszukiwany przez najlepszych płatnych zabójców na świecie, więc aby chronić swoje życie ucieka on do Maroko, by odnaleźć wsparcie w swojej byłej przyjaciółce Sophie (w tej roli Halle Berry) i jej dwóch owczarkach belgijskich. Z poprzednich części wiemy, że psy są ważną częścią całej marki. Okazuje się jednak, że Marokańczycy za najlepszych przyjaciół człowieka uważają koty.

John Wick 3 - koty terroryzowały plan zdjęciowy filmu

Każdy, kto posiada kota może przyznać, że większość przedstawicieli tego gatunku charakteryzuje się wręcz obsceniczną beztroską. A teraz wyobraźcie sobie, że każdego dnia widzicie około tysiąca takich sierściuchów. Właśnie takie przygody mieli twórcy "Johna Wicka 3", którzy kręcili 3. odsłonę serii w Essaouirze. Reżyser produkcji, Chad Stahelski opowiedział o całej sytuacji w wywiadzie z portalem MovieWeb.com:

"

Marokańczycy nie przepadają za pieskami. Ale uwielbiają koty. W samym mieście, w którym kręciliśmy musieliśmy ich widzieć kilka tysięcy. Byliśmy tam najpierw w zimę, bo szukaliśmy odpowiednich lokalizacji do kręcenia. Pomyśleliśmy, że jest ich raptem kilkanaście, więc wezwiemy jakieś służby, które je zawiną, a my spokojnie nakręcimy swoje sceny. Jednak jak przyszło co do czego, to okazało się, że jest ich tam kilka tysięcy. A te sierściuchy mają jądra ze stali. Nie boją się niczego. "

Detektyw Pikachu
Detektyw Pikachu
Przeczytaj także Na co do kina w maju 2019? Oto filmy, które warto obejrzeć

Obecność kotów spowodowała, że prace nad "Johnem Wickiem 3" musiały zostać przedłużone. Okazało się bowiem, że owczarki belgijskie bardzo lubią gonić wszelkiej maści małe zwierzątka. Po wielu próbach i błędach, twórcom w końcu udało się nagrać wszystkie potrzebne sceny. Stahelski wyraził jednak jasno swoje niezadowolenie z pracy nad tymi fragmentami:

"

Co lubią ganiać owczarki belgijskie? Je*ane koty. Keanu zabija 10 osób tu, Halle zabija 10 osób tam, a nasze czworonogi muszą być skupione na dwóch dublerach, którzy mają z nimi walczyć. Pies ma ugryźć dane miejsce. Nagle obok planu pojawia się znikąd 10 kotów i myślisz sobie: "Jezu Chryste, na co te pieski się patrzą?". A te nagle zaczynają biec i walczyć z tymi kotami. I nagle jest bijatyka między zwierzętami i ludźmi. A potem studio ma pretensje, że przeciągamy prace nad filmem - "Chad, ale o co w ogóle chodzi? Zmotywuj jakoś te psy". Jak mam je zmotywować? Przecież nie umiem mówić po psiemu, a jakbym potrafił, to byłbym bogaty w ch*j. Chociaż w sumie nagrania będę wspomniał dobrze.  "

John Wick 3 - data premiery

Efekt pracy w tak koszmarnych warunkach będziemy mogli zobaczyć już 17 maja 2019 roku, kiedy to "John Wick 3" trafi do kin na całym świecie. 

Tagi: John Wick Keanu Reeves