„Ucho Prezesa” z Robertem Górskim trafi do TVP?
Robert Skowronski
17.01.2017 16:56
„Ucho Prezesa” z Robertem Górskim trafi do TVP? Fot. kadr z serialu

Czy możliwym jest, aby serial Roberta Górskiego, w którym satyryk stroi sobie żarty z obecnej władzy, miał trafić do Telewizji Polskiej? Mamy komentarz Centrum Informacji TVP.

Po odcinkach „Nowy gabinet”, „Zarządzanie przez kryzys” oraz „Coś wisi w powietrzu” raczej mało kto spodziewałby się tego, że Telewizja Polska choć przez chwilę pomyśli o wprowadzeniu do swojej ramówki serialu „Ucho Prezesa”. Nie ma pewności co do tego czy faktycznie odbywają się jakieś rozmowy z Robertem Górskim, ale informacja opublikowana 17 stycznia 2017 roku na portalu Fakt.pl sugerowała, że coś może być na rzeczy.

Serwis informacyjny podał, powołując się na wiarygodne acz anonimowe źródło, że kierownictwo TVP prowadzi rozmowy z producentami programu „Ucho prezesa”. Wioletta Staszczyk, która reprezentuje Roberta Górskiego, nie udzieliła żadnego komentarza na ten temat. Antyradio.pl postanowiło poprosić o takowy rzecznika prasowego Telewizji Polskiej. Tak brzmi odpowiedź Centrum Informacji TVP:

Redakcje Rozrywki TVP prowadzą liczne rozmowy i negocjacje w sprawie różnych programów rozrywkowych, które mogą wzbogacić ofertę Telewizji Polskiej w tym zakresie.

Nie jest to zatem jednoznaczne „nie”, ani jednoznaczne „tak”. Komentarza w rozmowie z Fakt.pl udzielił także Robert Górski:

To są skomplikowane biznesowe sprawy, na których się nie znam. Na szczęście prowadzą je moi koledzy. Myślę, że za miesiąc podamy Państwu oficjalny komunikat jak to zostało rozwiązane. Rzeczywiście trwają rozmowy wielowarstwowe i wielokierunkowe. Naszym głównym celem jest po prostu doprowadzenie do tego, żeby to kontynuować.

Sami politycy PiS, a co najważniejsze Jarosław Kaczyński, udowodnili, że mają dystans do siebie poprzez wyrażanie ogólnej aprobaty dla produkcji Kabaretu Moralnego Niepokoju. Adam Bielan zakomunikował na Twitterze, że prezes partii widział serial, a jego jedyną uwagą miało być to, że koty nie piją mleka. Z kolei Ryszard Czarnecki na antenie Radia Zet wyznał, że:

 „Ucho Prezesa” jest zabawne. Prezes Kaczyński ma bardzo duże poczucie humoru. Także na swój temat.

Gdyby na antenie TVP były emitowane odcinki „Ucha Prezesa” zdecydowanie ociepliłoby to wizerunek tytułowego polityka, jak i Jacka Kurskiego, który części osób jawi się jako propagator Prawa i Sprawiedliwości spychający na margines wszelkie przejawy innych ideologii i poglądów.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.