Ujawniono fabułę „Ligi Sprawiedliwości”

Robert Skowronski
22.06.2016 12:28
Ujawniono fabułę „Ligi Sprawiedliwości” Fot. East News

Udostępniony został zarys akcji nadchodzącego dzieła Zacka Snydera oraz logo, które będzie widniało na jego plakacie. Co nowego wiadomo o „Lidze Sprawiedliwości”?

Zdjęcia do dzieła są już realizowane w Londynie w Leavesden Studios i na Islandii. W filmie z uniwersum DC Comics znajdzie się cała superbohaterska śmietanka, a w niej : Ben Affleck (Batman), Henry Cavill (Superman), Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash), Ray Fisher (Cyborg), Amy Adams (Lois Lane), Jeremy Irons (Alfred Pennyworth), J.K. Simmons (Komisarz Gordon), Jesse Eisenberg (Lex Luthor) czy Amber Heard (Mera).

O czym zatem ma traktować pierwsza odsłona „Ligi Sprawiedliwości”? O tym dowiedzieliśmy się z oficjalnego synopsisu:

Napędzany przez odnowioną wiarę w ludzkość i zainspirowany przez bezinteresowny akt Supermana, Bruce Wayne wraz z pomocą swojej nowej sojuszniczki, Diany Prince, musi stawić czoła jeszcze większemu przeciwnikowi. Batman i Wonder Woman szybko werbują drużynę nadludzi, aby stanąć przed nowym zagrożeniem. Pomimo powstania tej niebywałej ligi bohaterów (Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg, Flash), może być już za późno, by ocalić planetę przed ogromnym atakiem.

Poznaliśmy także logo Ligi, które z pewnością pojawi się na plakatach filmu mającego mieć swoją premierę 17 listopada 2017 roku.

O powstawaniu „Ligi Sprawiedliwości” opowiedziała Deborah Snyder, producentka dzieła, a prywatnie żona reżysera:

 Nauczyliśmy się tego, że ludzie nie lubią kiedy dekonstruuje się ich herosów. To trudne, gdyż dorastało się z tymi bohaterami i zależy nam na ich losie. Każdy chce ich ujrzeć w chwale. Po „Batman v Superman” nauczyliśmy się czegoś nowego. Wysłuchaliśmy tego co mieli do powiedzenia widzowie, bo zależy nam na ich opinii. Każda historia, którą opowiadamy jest inna. Wydaje mi się, że zmierzamy tam, gdzie życzyliby sobie fani.

A co tymczasem z solowym filmem o Batmanie, który miałby zostać wyreżyserowany przez Bena Afllecka? Okazuje się, że twórca wciąż pracuje z Geoffem Johnsem nad scenariuszem obrazu:

Myślę, że studio ma już jakąś datę, ale nie jestem pewien, czy wyrobię się na ten termin, skoro nie mam jeszcze w pełni gotowego scenariusza. Nie zamierzam zrobić filmu, dopóki nie stworzymy dobrej historii. Co do tego co już mamy, to nie jestem z tego w pełni zadowolony. Chcę nakręcić obraz spełniający najwyższe standardy. Nie chodzi o miłą zabawę, a o umieszczenie poprzeczki jak najwyżej.

Co sądzicie o pomyśle na „Ligę Sprawiedliwości”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.