29.08.2018 15:42

Ujawniono, jak będzie wyglądał kostium Nightcrawlera w filmie „Dark Phoenix”

W sieci pojawiły się zdjęcia z planu filmu „Dark Phoenix”, ukazujące nowy kostium członka X-Men, znanego jako Nightcrawler. Fani  komiksów Marvela powinni być zadowoleni. 

Ujawniono, jak będzie wyglądał kostium Nightcrawlera w filmie „Dark Phoenix”
foto: kadr z filmu X-Men: Apocalypse

Twórcy filmu „Dark Phoenix” nie spieszą się z jego premierą. Początkowo nowa część serii „X-Men” miała zadebiutować w październiku 2018 roku. W końcu jednak przeniesiono datę kinowego debiutu. Niektórzy fani zaniepokoili się do tego stopnia, że uznali, iż studio 20th Century Fox skasowało „Dark Phoenix” i inne tytuły związane z mutantami. Na szczęście opóźnienia wynikają jedynie z powodu dokrętek. W internecie pojawiło się kolejne zdjęcie z planu zdjęciowego filmu, na którym widzimy Kodiego Smit-McPhee - odtwórcę roli Nightcrawlera, prezentującego nowy kostium teleportującego się mutanta.

„Dark Phoenix” - Nightcrawler ma nowy kostium 

Fani komiksów o X-Men, oglądając filmy na ich podstawie, mogą mieć żal do twórców z powodu kostiumów niepokrywających się z oryginalnymi strojami. Mutanci Marvela charakteryzują się jaskrawymi uniformami. Tymczasem szafy kinowych odpowiedników wieje nudą. Tę sytuację naprawiono w filmie „X-Men: Pierwsza klasa” i pierwsze fotki z planu wskazały, że w „Dark Phoenix” znowu zobaczymy żywe elementy. Widocznie twórcy zmienili zdanie i zastąpili stroje inspirowane serią „New X-Men” całkiem nowymi kostiumami. Na to przynajmniej wskazuje zdjęcie przedstawiające Nightcrawlera. 

Jak widać, nowy kostium jest w rzeczywistości starym dobrym uniformem, z którego słynie komiksowy mutant. Czarno-czerwona kolorystyka i charakterystyczne wycięcia sprawiają, że w „Dark Phoenix” zobaczymy takiego Nightcrawlera, jakim chcieli go widzieć fani od samego początku. 

Amazing X-Men vol. 2 #3

„Dark Phoenix” - kiedy premiera? 

Czy Kurt Wagner przez cały film będzie posługiwał się swoim klasycznym strojem? A może w międzyczasie wskoczy w czarno-żółte wdzianko, pasujące do uniformów swoich kompanów. O tym dowiemy się za jakiś czas. „Dark Phoenix” wejdzie do kin 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News X-Men Marvel Marvel Comics X-Men: Dark Phoenix