19.07.2017 12:11

Ukażą się dwie nowe książki o Harrym Potterze

Wydawnictwo Bloomsbury uczci 20-lecie wydania pierwszej książki o najsłynniejszym czarodzieju literatury i kina dwoma nowymi tytułami. 

Ukażą się dwie nowe książki o Harrym Potterze
foto: kadr z filmu

Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w związku z Harrym Potterem. Fani adaptacji filmowych spostrzegli w pierwszym odcinku 7. sezonu „Gry o tron” dość nietypowe powiązanie między obiema produkcjami. J.K. Rowling wyjawiła ostatnio, że jest dwóch Harrych Potterów. Jeszcze w 2017 roku zobaczymy fanowską produkcję „Voldemort: Origins of the Heir”, która opowie o wczesnych latach Lorda Voldemorta. Pierwszy zwiastun zrobił duże wrażenie na widzach. Na tym jednak atrakcje się nie skończą, bowiem 20 października 2017 roku ukażą się dwie nowe książki związane z młodym czarodziejem. Jest pewien haczyk – żadna z nich nie została napisana przez Rowling. Nie powinno to jednak w żadnym wypadku zrazić fanów.

Pierwsza książka nosi tytuł „Harry Potter – A History of Magic, The Book of the Exhibition” i skupi się na przedmiotach, których nauczano w Hogwarcie, czyli od lekcji alchemii i eliksirów po zielarstwo i opiekę nad magicznymi stworzeniami. Każdy rozdział przedstawi m.in. ekskluzywne rękopisy, szkice oraz ilustracje z przepastnego archiwum Harry’ego Pottera. Co więcej, przedmioty będą wzbogacone o specjalne eseje napisane przez takich pisarzy jak Majora Tim Peake’a, Lucy Mangan, Steve’a Backshalla i Annę Pavord.

Drugą książką jest „Harry Potter - A Journey Through A History of Magic”. Tym razem czytelnicy zostaną zabrani w świat czarnoksięstwa, gdzie napotkają na przeróżne anegdoty na temat zaklęć, czarowników czy magicznych stworzeń jak jednorożce. Fani będą mieli możliwość m.in. odkryć sekret Kamienia Filozoficznego oraz niewidzialnego atramentu, a nawet stworzyć swój własny magiczny napój. Trzeba przyznać, że jest to niezła gratka. 

Kamil Dachnij
Tagi: Harry Potter