Ukażą się dwie nowe książki o Harrym Potterze

Kamil Dachnij
19.07.2017 12:11
Ukażą się dwie nowe książki o Harrym Potterze Fot. kadr z filmu

Wydawnictwo Bloomsbury uczci 20-lecie wydania pierwszej książki o najsłynniejszym czarodzieju literatury i kina dwoma nowymi tytułami. 

Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w związku z Harrym Potterem. Fani adaptacji filmowych spostrzegli w pierwszym odcinku 7. sezonu „Gry o tron” dość nietypowe powiązanie między obiema produkcjami. J.K. Rowling wyjawiła ostatnio, że jest dwóch Harrych Potterów. Jeszcze w 2017 roku zobaczymy fanowską produkcję „Voldemort: Origins of the Heir”, która opowie o wczesnych latach Lorda Voldemorta. Pierwszy zwiastun zrobił duże wrażenie na widzach. Na tym jednak atrakcje się nie skończą, bowiem 20 października 2017 roku ukażą się dwie nowe książki związane z młodym czarodziejem. Jest pewien haczyk – żadna z nich nie została napisana przez Rowling. Nie powinno to jednak w żadnym wypadku zrazić fanów.

Pierwsza książka nosi tytuł „Harry Potter – A History of Magic, The Book of the Exhibition” i skupi się na przedmiotach, których nauczano w Hogwarcie, czyli od lekcji alchemii i eliksirów po zielarstwo i opiekę nad magicznymi stworzeniami. Każdy rozdział przedstawi m.in. ekskluzywne rękopisy, szkice oraz ilustracje z przepastnego archiwum Harry’ego Pottera. Co więcej, przedmioty będą wzbogacone o specjalne eseje napisane przez takich pisarzy jak Majora Tim Peake’a, Lucy Mangan, Steve’a Backshalla i Annę Pavord.

Drugą książką jest „Harry Potter - A Journey Through A History of Magic”. Tym razem czytelnicy zostaną zabrani w świat czarnoksięstwa, gdzie napotkają na przeróżne anegdoty na temat zaklęć, czarowników czy magicznych stworzeń jak jednorożce. Fani będą mieli możliwość m.in. odkryć sekret Kamienia Filozoficznego oraz niewidzialnego atramentu, a nawet stworzyć swój własny magiczny napój. Trzeba przyznać, że jest to niezła gratka. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.