27.03.2020 11:28

Ukazał się pierwszy teaser filmu o koronawirusie. Wśród bohaterów między innymi corona-zombies

W sieci pojawiła się krótka zapowiedź pierwszego w historii filmu o koronawirusie. W produkcji pojawią się zombie w maseczkach chirurgicznych.

Corona Zombies
foto: kadr z wideo

Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się niemalże po całym świecie. Rządzący próbują walczyć z chorobą i dbać o bezpieczeństwo swoich obywateli. Społeczeństwo od tygodni trwa w obowiązkowej kwarantannie, która jest jedynym sposobem na spowolnienie rozprzestrzeniania koronawirusa. W związku z sytuacją ucierpi prawie każda gałąź gospodarki. Tanieje benzyna, nie działają kina, teatry, wstrzymano produkcje filmowe, odwołano trasy koncertowe, restauracje, puby, szkoły i biura turystyczne pozostają zamknięte. Jednak są tacy, którzy w koronawirusie widzą inspirację do tworzenia.

Corona Zombies: Teaser pierwszego filmu o koronawirusie

Kilka dni po ogłoszeniu obowiązkowej kwarantanny w Polsce, w sieci pojawiły się pierwsze książki dotyczące wirusa. Tym razem ogłoszono premierę filmu opowiadającego o czasach apokalipsy wywołanej zarażeniami koronawirusem.

R.Kelly kolejną gwiazdą, która chce wykorzystać koronawirusa, aby wyjść z aresztu
R.Kelly kolejną gwiazdą, która chce wykorzystać koronawirusa, aby wyjść z aresztu
Przeczytaj także R.Kelly kolejną gwiazdą, która chce wykorzystać koronawirusa, aby wyjść z aresztu

Pomysł na produkcję pochodzi ze studia Full Moon Features, a jej premiera odbędzie się za pośrednictwem aplikacji firmy. "Corona Zombies" trafi także na platformę Amazon Prime. Jak opowiadają twórcy filmu w rozmowie z "Joblo":

"

Nasze studio zawsze trzymało się teorii, żeby z trudnymi czasami, w jakich przyszło nam żyć, radzić sobie poprzez rozrywkę. Film to odpowiedź na panikę związaną z pandemią koronawirusa. Jest głupi, krwawy, satyryczny. To wizja pełna absurdów, zakładająca, że wirus wymknie się spod kontroli. "

W filmie ofiary koronawirusa zmieniają się w zombie i pomagają wirusowi zarażać i zabijać kolejne osoby.

Premierę produkcji zaplanowano na 10 kwietnia. Do tego czasu na stronie studia można zamówić limitowany plakat "Corona Zombies" autorstwa Ryana Brookharta. W sieci pojawiła się także krótka zapowiedź produkcji, na której widzimy jednego z zombiaków w masce chirurgicznej.

Twórcy filmu zapowiadają go słowami:

"

Rząd nie reaguje! Wpływowi ludzie wzruszają ramionami! Brakuje papieru toaletowego na całym świecie! A wirus sprawia, że jego ofiary powstają z martwych i zabijają! A ludzie, których zabiją...też powstają i zabijają dalej! "

Zobacz też: Coronavirus Challenge: Influencer zarażony koronawirusem po wylizaniu muszli klozetowej 

Tagi: Newsy koronawirus