06.08.2019 14:09

"Ukryta gra": Pullman i Więckiewicz na oficjalnym plakacie. O czym opowie film?

W sieci zadebiutował plakat i pierwsze zdjęcia z filmu szpiegowskiego "Ukryta gra". Kiedy premiera filmu i kto znalazł się w obsadzie?

Foto: materiały prasowe Next Film
Foto: materiały prasowe Next Film

W sieci pojawił się pierwszy plakat oraz zdjęcia promocyjne do polskiego thrillera szpiegowskiego. Reżyserem "Ukrytej gry" jest Łukasz Kośmicki, a akcja filmu rozgrywa się na początku lat 60. XX wieku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. O czym dokładnie opowiada produkcja i kto znalazł się w obsadzie?

"Ukryta gra" - plakat polskiego thrillera szpiegowskiego

Plakat filmu "Ukryta gra" prezentuje się następująco:

"Ukryta gra" - fabuła

"Ukryta gra" przedstawia historię Joshuy Mansky'ego - genialnego matematyka, który w latach 60. XX wieku zostaje porwany przez tajne amerykańskie służby. Ma on wystąpić w międzynarodowym turnieju szachowym przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi. Szybko się jednak okazuje, że pojedynek jest jedynie przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Nie wiedząc komu może zaufać, Mansky musi wykonać ruch, który zapobiegnie konfliktowi nuklearnemu.

Foto: materiały prasowe Next Film
Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Przeczytaj także TOP 25: Najlepsze thrillery w historii, wśród nich "Siedem" i "Milczenie owiec"

"Ukryta gra" - twórcy

Reżyserem i scenarzystą "Ukrytej gry" jest Łukasz Kośmicki. Autorem zdjęć do filmu jest Paweł Edelman, zaś za scenografię odpowiada Allan Starski.

Foto: materiały prasowe Next Film

"Ukryta gra" - obsada i premiera

W rolach głównych wystąpili Bill Pullman, Robert Więckiewicz, Corey Johnson, Lotte Verbeek i Aleksiej Sieriebriakow. "Ukryta gra" trafi na ekrany polskich kin już 8 listopada 2019 roku.

Zobacz też: 10 najlepszych ról Roberta Więckiewicza

Tagi: Film News polskie filmy thriller Robert Więckiewicz