24.11.2017 15:01

Uma Thurman do Harvey’a Weinsteina: „Nie zasługujesz na kulkę… Bądź czujny”

Muza Quentina Tarantino postanowiła rozprawić się z napastującym producentem w wyrafinowany sposób.

Uma Thurman do Harvey’a Weinsteina: „Nie zasługujesz na kulkę… Bądź czujny”
foto: kadr z filmu „Kill Bill”

Skandal wokół Harvey’a Weinsteina spowodował lawinę oskarżeń nie tylko pod jego adresem, lecz także wielu innych wysoko postawionych osobistości z Hollywood. Jednak to właśnie sprawa producenta „Władcy pierścieni” i „Pulp Fiction” zapoczątkowała jedną z największych afer ostatniej dekady w środowisku filmowym. Lista aktorek, modelek, producentek, asystentek i innych kobiet związanych z branżą filmową, które oskarżyły Weinsteina o molestowanie lub gwałt jest niewyobrażalnie długa. Ostatnio dołączyła do niej Uma Thurman. Postanowiła jednak zrobić to tak, jak na Czarną Mambę z „Kill Billa” przystało.

uma thurman główne 2

Uma Thurman, aktorka znana światu jako wieloletnia przyjaciółka i muza Quentina Tarantino, wystąpiła w filmach „Pulp Fiction” i „Kill Bill”, które – jak wszystkie pozostałe dzieła reżysera – wyprodukował Harvey Weinstein. Zapytana w jednym z wywiadów w październiku 2017 roku o skomentowanie skandalu wokół producenta, odpowiedziała:

"

Nauczyłam się, że kiedy mówię w złości, zazwyczaj żałuję tego, w jaki sposób się wyraziłam. Czekałam więc aż poczuję mniejszą złość. I kiedy będę gotowa, powiem to, co mam do powiedzenia. "

Wygląda na to, że Thurman jest już gotowa, by wyjawić swoją historię. Nie zamierza być jednak jedną z uskarżających się na swoją bezbronność ofiar, lecz załatwić sprawę po swojemu. Z okazji Święta Dziękczynienia na swoim Instagramie opublikowała swoje zdjęcie pochodzące z filmu „Kill Bill” i dość nietypowe świąteczne życzenia:

"

SZCZĘŚLIWEGO DZIĘKCZYNIENIA Jestem dziś wdzięczna za to, że żyję, dla wszystkich tych, których kocham i dla wszystkich, którzy mają odwagę wstawiać się za innymi.

Mówiłam niedawno, że byłam rozzłoszczona i mam ku temu kilka powodów, #metoo, na wypadek gdybyście nie potrafili tego odczytać z mojego wyrazu twarzy.

Czuję, że to ważne, by dać sobie czas, być uczciwym, być dokładnym, więc… Szczęśliwego Święta Dziękczynienia Wszystkim! (Poza Tobą, Harvey, i wszystkimi twoimi nikczemnymi konspiratorami – Cieszę się, że to wszystko toczy się powoli – nie zasługujesz na kulkę) – bądź czujny

Uma Thurman "

Uma Thurman, współscenarzystka i odtwórczyni głównej roli w „Kill Billu” na zemście zna się jak mało kto i nie zamierza być tylko kolejnym nazwiskiem na liście. Drżyj więc Harvey’u Weinsteinie, Czarna Mamba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa...

Natalia Hluzow
Tagi: Quentin Tarantino Kill Bill Hollywood Harvey Weinstein Uma Thurman