Uma Thurman do Harvey’a Weinsteina: „Nie zasługujesz na kulkę… Bądź czujny”

Natalia Hluzow
24.11.2017 15:01
Uma Thurman do Harvey’a Weinsteina: „Nie zasługujesz na kulkę… Bądź czujny” Fot. kadr z filmu „Kill Bill”

Muza Quentina Tarantino postanowiła rozprawić się z napastującym producentem w wyrafinowany sposób.

Skandal wokół Harvey’a Weinsteina spowodował lawinę oskarżeń nie tylko pod jego adresem, lecz także wielu innych wysoko postawionych osobistości z Hollywood. Jednak to właśnie sprawa producenta „Władcy pierścieni” i „Pulp Fiction” zapoczątkowała jedną z największych afer ostatniej dekady w środowisku filmowym. Lista aktorek, modelek, producentek, asystentek i innych kobiet związanych z branżą filmową, które oskarżyły Weinsteina o molestowanie lub gwałt jest niewyobrażalnie długa. Ostatnio dołączyła do niej Uma Thurman. Postanowiła jednak zrobić to tak, jak na Czarną Mambę z „Kill Billa” przystało.

uma thurman główne 2 Fot. foto: kadr z filmu "Kill Bill"

Uma Thurman, aktorka znana światu jako wieloletnia przyjaciółka i muza Quentina Tarantino, wystąpiła w filmach „Pulp Fiction” i „Kill Bill”, które – jak wszystkie pozostałe dzieła reżysera – wyprodukował Harvey Weinstein. Zapytana w jednym z wywiadów w październiku 2017 roku o skomentowanie skandalu wokół producenta, odpowiedziała:

Nauczyłam się, że kiedy mówię w złości, zazwyczaj żałuję tego, w jaki sposób się wyraziłam. Czekałam więc aż poczuję mniejszą złość. I kiedy będę gotowa, powiem to, co mam do powiedzenia.

Wygląda na to, że Thurman jest już gotowa, by wyjawić swoją historię. Nie zamierza być jednak jedną z uskarżających się na swoją bezbronność ofiar, lecz załatwić sprawę po swojemu. Z okazji Święta Dziękczynienia na swoim Instagramie opublikowała swoje zdjęcie pochodzące z filmu „Kill Bill” i dość nietypowe świąteczne życzenia:

SZCZĘŚLIWEGO DZIĘKCZYNIENIA Jestem dziś wdzięczna za to, że żyję, dla wszystkich tych, których kocham i dla wszystkich, którzy mają odwagę wstawiać się za innymi.

Mówiłam niedawno, że byłam rozzłoszczona i mam ku temu kilka powodów, #metoo, na wypadek gdybyście nie potrafili tego odczytać z mojego wyrazu twarzy.

Czuję, że to ważne, by dać sobie czas, być uczciwym, być dokładnym, więc… Szczęśliwego Święta Dziękczynienia Wszystkim! (Poza Tobą, Harvey, i wszystkimi twoimi nikczemnymi konspiratorami – Cieszę się, że to wszystko toczy się powoli – nie zasługujesz na kulkę) – bądź czujny

Uma Thurman

Uma Thurman, współscenarzystka i odtwórczyni głównej roli w „Kill Billu” na zemście zna się jak mało kto i nie zamierza być tylko kolejnym nazwiskiem na liście. Drżyj więc Harvey’u Weinsteinie, Czarna Mamba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa...

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.