14.01.2019 13:18

Umierający fan Marvela dostanie szansę na obejrzenie "Avengers 4" przed premierą

Nieuleczalnie chory fan filmów Marvela szukał sposobu na dotarcie do Disneya, by przedpremierowo obejrzeć film "Avengers: Endgame". Przedstawiciele Marvel Studios skontaktowali się z Alexandrem, by ustalić dogodną datę pokazu.

Avengers: Endgame
foto: materiały promocyjne

Na początku stycznia 2019 roku w sieci pojawiła się akcja #Avengers4Alexander. Umierający na rzadką chorobę genetyczną 33-latek bez ogródek zapytał na serwisie Reddit, jak dotrzeć do Disneya, by mieć szansę na obejrzenie filmu "Avengers: Endgame" przed premierą. Mężczyzna obawia się, że nie dożyje do kwietniowego debiutu produkcji. Pomoc internautów sprawiła, że Alexander za jakiś czas obejrzy film na specjalnym pokazie.

"Avengers: Endgame" - akcja #Avengers4Alexander zakończona sukcesem

Prośba o pomoc ze strony Alexandra rozeszła się viralowo po internecie. Mężczyzna dostał wiele słów wsparcia, dotyczącego nie tylko przedpremierowego seansu "Avengers 4", ale również porad i ofert opieki medycznej. Wielu internautów oznaczało braci Russo w postach na Twitterze oznaczonych hasztageim #Avengers4Alexander. Po tygodniu udało się dotrzeć do przedstawicieli Marvel Studios, którzy postanowili spełnić prośbę nieuleczalnie chorego fana. Alexander poinformował o tym za pośrednictwem Twittera.

"

Disney odezwał się do mnie i obecnie rozważamy różne opcje. Dziękuję wam wszystkim. To wszystko, na co mogłem liczyć!

Proszę, zastanówcie się nad wsparciem fundacji Fanconi Anemia. "

Chory mężczyzna dodał, że oprócz internetu, zadziały tradycyjne sposoby nawiązywania kontaktu. Okazało się, że znajomy jego znajomego jest dobrym kolegą Chrisa Hemswortha - aktora, który od lat wciela się w Thora. Alexander zdradził również, że mail od Disneya wycisnął z niego łzy szczęścia. W jednym z komentarzy zażartował, że jego następnym celem, jest wybłagać HBO o przedpremierowy dostęp do finału "Gry o tron", która trafi na antenę stacji w połowie kwietnia 2019 roku.

Alexander ma szereg dolegliwości, które spowodowały, że jego życie to kwestia tygodni. Cierpi na nowotwory wątroby i ust, a także na niewydolność szpiku kostnego. Kilka lat wcześniej na tę samą chorobę umarła jego siostra.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Mamy nadzieję, że mężczyźnie uda się spełnić ostatnie marzenie i pozna dalsze losy filmowych Avengers, zanim odejdzie. Film trafi do kin 25 kwietnia 2019 roku. Kilka tygodni wcześniej na ekranach kin zadebiutuje pierwsza produkcja Marvel Studios poświęcona superbohaterce. Mowa o "Kapitan Marvel", której premiera odbędzie się 8 marca. Natomiast 4 lipca zobaczymy natomiast film "Spider-Man: Far From Home".

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Marvel Avengers 4