07.06.2019 14:57

"Uncharted" - poznaliśmy datę premiery i szczegóły fabuły filmu z Tomem Hollandem

Sony przygotowuje filmową adaptację jednej ze swoich flagowych serii gier - chodzi oczywiście o "Uncharted", czyli przygody czarującego poszukiwacza przygód Nathana Drake'a (Tom Holland). Poznaliśmy datę premiery produkcji.

Tom Holland
foto: Adriana M. Barraza / WENN.com/agefotostock/East News

O filmie "Uncharted" mówi się już od dobrych kilku lat. W maju 2019 roku Sony potwierdziło, że produkcja jest w "zaawansowanej fazie raczkującej", a także przypomniało, że główną rolę w filmie zagra Tom Holland. Reżyserem jest stosunkowo niedoświadczony twórca Dan Trachtenberg, który zdobył uznanie krytyków filmem "10 Cloverfield Lane". Do produkcji ruszyły także castingi, które mają wyłonić innych głównych bohaterów - wśród nich będzie oczywiście Sully, mentor i partner Nathana Drake'a, czyli głównego bohatera serii "Uncharted".

Uncharted - kto znajdzie się w obsadzie filmu?

Według plotek, Sony bierze pod uwagę do roli Sully'ego Chrisa Hemswortha, Woody'ego Harrelsona, Chrisa Pine'a i Matthew McConaughey'a. Biorąc pod uwagę fakt, że bohaterowie "Uncharted" są ze sobą bardzo blisko i traktują się jak rodzina, wydaje się że do roli mentora Drake'a najbardziej nadaje się Chris Hemsworth. W końcu wraz z Hollandem mają na koncie kilka wspólnych filmów ("W sercu morza", "Avengers: Infinity War" i "Endgame"). Jeśli chodzi zaś o inne główne postaci, to w filmowej wersji "Uncharted" raczej nie zobaczymy Chloe czy Eleny.

Nathan Fillion jako Nathan Drake
Nathan Fillion jako Nathan Drake
Przeczytaj także Nathan Fillion wystąpił jako Nathan Drake w fanowskim filmie „Uncharted”

Wszystko dlatego, że "Uncharted" ma się skupiać na czasach nastoletnich i początkach współpracy między Sullym a Nathanem. W związku z tym poznamy historię, której nie widzieliśmy dotychczas w grach z tejże serii. Twórcy zaserwują nam prawdziwe origin story "Indiany Jonesa gier wideo", do którego jedynie nawiązywali w poprzednich "Uncharted" - m.in. w 4. odsłonie zatytułowanej "Kres złodzieja":

Uncharted - data premiery filmu

Sony potwierdziło również datę premiery filmu "Uncharted". Adaptacja jednej z najpopularniejszych serii gier przeznaczonych ekskluzywnie na Playstation pojawi się w kinach już 18 grudnia 2020 roku. Patrząc jednak na nieco "zwariowany" proces produkcyjny "Uncharted" (projekt zmieniał się na przestrzeni kilku dobrych lat) nie powinniśmy za bardzo przywiązywać się do tej daty. Z drugiej strony Sony otworzyło niedawno studio PlayStation Productions i obiecało, że będzie ciężko pracowało nad adaptacjami swoich gier, więc może tym razem nie rzucają słów na wiatr. 

Kto według Was powinien zagrać Sully'ego w Uncharted?

Tagi: News Sony Uncharted