07.11.2018 17:08

"Underdog": Eryk Lubos vs Mamed Khalidov w zwiastunie filmu o zawodnikach MMA

"Underdog", pierwszy polski film o MMA z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem w rolach głównych, doczekał się oficjalnego zwiastuna. Jak zapowiada się produkcja reżyserowana przez założyciela KSW?

Underdog zwiastun
foto: P.Pedziszewski

Pierwsza polska produkcja o zawodnikach MMA zadebiutuje na ekranach kin dopiero na początku 2019 roku, ale już teraz wywołała niemałe zamieszanie w branży filmowej. Wszystko za sprawą bliźniaczego filmu "Klatka", w którym jedną z głównych ról również gra Eryk Lubos i który również miał być... pierwszym polskim filmem o MMA. Z niewyjaśnionych przyczyn KSW zrezygnowało jednak ze współpracy z producentami "Klatki", a Maciej Kawulski - współwłaściciel i współzałożyciel Konfrontacji Sztuk Walki - postanowił sam wyreżyserować film na ten sam temat i z tym samym aktorem w obsadzie. W efekcie powstał właśnie "Underdog", którego zwiastun właśnie pojawił się w sieci.

"Underdog" - oficjalny zwiastun filmu o MMA

"Underdog" jest historią upadku i powrotu na szczyt utalentowanego zawodnika MMA. Borys "Kosa" Kosiński (Eryk Lubos) był u szczytu formy, kiedy w walce życia ze swoim największym rywalem Denim Takaevem (Mamed Khalidov) popełnił błąd, który przekreślił jego karierę. Wydarzenie to rozpoczęło serię upadków i wzlotów, a przede wszystkim zmusiło go do tytanicznego wysiłku w walce o szacunek i miłość. Jak sugeruje zwiastun, w filmie "Underdog" będziemy śledzić jego próbę powrotu do formy i pełną poświęceń i niebezpieczeństw walkę o wszystko.

"Underdog" - kiedy premiera?

Prócz Eryka Lubosa i Mameda Khalidova, dla którego występ w "Underdog" będzie debiutem aktorskim, w filmie wystąpią m.in. Aleksandra Popławska, Tomasz Włosok, Janusz Chabior, Jarosław Boberek, Emma Giegżno i Mariusz Drężek.

Partnerem i konsultantem produkcji jest Federacja KSW, lider europejskiego rynku MMA. Za produkcję filmu odpowiada EKIPA w składzie Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, zaś koproducentami są Telewizja Polsat i Next Film. Ostatnia z firm odpowiada również za dystrybucję filmu w Polsce.

"Underdog" trafi do kin 11 stycznia 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny MMA Underdog