"Szybcy i Wściekli" w wersji Lego? The Lego Group podpisało właśnie kontrakt z Universalem

24.04.2020 16:45
"Szybcy i Wściekli" w wersji Lego? The Lego Group podpisało właśnie kontrakt z Universalem Fot. . ANIMAL LOGIC/DC ENTERTAINMENT/LEGO SYSTEM A/S/LIN PICTURES / Alb

The Lego Group ogłosiło rozpoczęcie współpracy z Universalem. Słynna duńska firma produkująca klocki wejdzie we współpracę z amerykańską wytwórnią filmową. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy już Lego Batmana.

Amerykański portal Deadline jako pierwszy ogłosił, że duńska firma rozpoczęła właśnie współpracę z wytwórnią Universal

Uniwersum filmowe Lego – co dalej?

Wydarzyło się to dlatego, że jeden z planowanych przez współpracującą dotychczas z Lego wytwórnią Warner Bros, filmów z serii nie doszedł do skutku.  Tym samym prawa do marki zostały uwolnione i rozpoczęła się walka o dostęp do praw autorskich marki. Warner Bros zarobił na współpracy z Lego ponad miliard dolarów, produkując w latach 2014-2019 cztery pełnometrażowe filmy kinowe.

Przeczytaj także

Walkę o prawa wygrała wytwórnia Universal, która od teraz będzie producentem filmów z serii Lego. W skrócie oznacza to, że Universal posiada od teraz prawa do wszystkich oryginalnych postaci, które pojawiły się w obu częściach „Lego Przygody”, ale nie posiada już praw do katalogu słynnych postaci z wytwórni Warner Bros. Wszystko wskazuje więc na to, że nie dane nam już będzie zobaczyć Lego Batmana w nowych odsłonach serii.

W jego miejsce mogą pojawić się natomiast bohaterowie „Jurassic Park”, „Powrotu do przyszłości”, a nawet wszystkich filmów z serii „Szybcy i wściekli”. Kontrakt został podpisany na pięć lat.

Przeczytaj także

Na razie nieznane są dokładne plany obu firm, ale na pewno w niedalekiej przyszłości poznamy pierwsze ekscytujące szczegóły. Przedstawiciele obu firm są bowiem niezwykle podekscytowani na możliwość rozpoczęcia nowej, obiecującej współpracy, która może przynieść wymierne korzyści każdej ze stron.

Czytaj także: Wiedźmin z Lego. Sceny z opowiadań odtworzone w widowiskowych zestawach.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.