24.04.2020 16:45

"Szybcy i Wściekli" w wersji Lego? The Lego Group podpisało właśnie kontrakt z Universalem

The Lego Group ogłosiło rozpoczęcie współpracy z Universalem. Słynna duńska firma produkująca klocki wejdzie we współpracę z amerykańską wytwórnią filmową. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy już Lego Batmana.

"Szybcy i Wściekli" w wersji Lego? The Lego Group podpisało właśnie kontrakt z Universalem
fot. ANIMAL LOGIC/DC ENTERTAINMENT/LEGO SYSTEM A/S/LIN PICTURES / Alb

Amerykański portal Deadline jako pierwszy ogłosił, że duńska firma rozpoczęła właśnie współpracę z wytwórnią Universal

Uniwersum filmowe Lego – co dalej?

Wydarzyło się to dlatego, że jeden z planowanych przez współpracującą dotychczas z Lego wytwórnią Warner Bros, filmów z serii nie doszedł do skutku.  Tym samym prawa do marki zostały uwolnione i rozpoczęła się walka o dostęp do praw autorskich marki. Warner Bros zarobił na współpracy z Lego ponad miliard dolarów, produkując w latach 2014-2019 cztery pełnometrażowe filmy kinowe.

Tesla Cybetruck
Tesla Cybetruck
Przeczytaj także LEGO strollowało Teslę. Pokazało własnego, naprawdę niezniszczalnego Cybertrucka

Walkę o prawa wygrała wytwórnia Universal, która od teraz będzie producentem filmów z serii Lego. W skrócie oznacza to, że Universal posiada od teraz prawa do wszystkich oryginalnych postaci, które pojawiły się w obu częściach „Lego Przygody”, ale nie posiada już praw do katalogu słynnych postaci z wytwórni Warner Bros. Wszystko wskazuje więc na to, że nie dane nam już będzie zobaczyć Lego Batmana w nowych odsłonach serii.

W jego miejsce mogą pojawić się natomiast bohaterowie „Jurassic Park”, „Powrotu do przyszłości”, a nawet wszystkich filmów z serii „Szybcy i wściekli”. Kontrakt został podpisany na pięć lat.

Lego
Lego
Przeczytaj także LEGO zrezygnuje z plastiku. Z czego będą wykonane nowe klocki?

Na razie nieznane są dokładne plany obu firm, ale na pewno w niedalekiej przyszłości poznamy pierwsze ekscytujące szczegóły. Przedstawiciele obu firm są bowiem niezwykle podekscytowani na możliwość rozpoczęcia nowej, obiecującej współpracy, która może przynieść wymierne korzyści każdej ze stron.

Czytaj także: Wiedźmin z Lego. Sceny z opowiadań odtworzone w widowiskowych zestawach.

Cieszysz się na współpracę Lego i Universal?

Tagi: Newsy Film News LEGO Lego Przygoda