Słynny reżyser nakręcił film iPhonem. Zobacz zwiastun thrillera psychologicznego „Unsane”

Natalia Hluzow
30.01.2018 15:11
Słynny reżyser nakręcił film iPhonem. Zobacz zwiastun thrillera psychologicznego „Unsane” Fot. materiały prasowe

Zdobywca Złotej Palmy w Cannes za „Seks, kłamstwa i kasety wideo” oraz Oscara za „Traffic” powraca i prezentuje zwiastun filmu „Unsane”, który nakręcił... iPhonem.

Mowa oczywiście o Stevenie Soderberghu, który po zrealizowaniu „Magic Mike'a” słusznie odpuścił sobie reżyserię filmową na jakiś czas. Jeden z najsłynniejszych reżopów w Hollywood na jakiś czas zajął się produkcjami telewizyjnymi, realizując film „Wielki Liberace” oraz serial „The Knick”. Powrócił w 2017 roku filmem „Logan Lucky”, który przeszedł bez echa, choć wystąpili w nim Channing Tatum, Adam Driver, Daniel Craig, Katie Holmes i Hilary Swank. Na szczęście podobny los nie grozi jego nowej produkcji, „Unsane”, o której głośno jest już od miesięcy za sprawą tego, że zrealizował ją iPhonem.

1. zwiastun filmu „Unsane”

Soderbergh w swoim najnowszym filmie tradycyjnie stanął za kamerą (albo raczej ze smartfonem w dłoni) zarówno jako reżyser, jak i w roli operatorora. Jak wyszła mu ta zabawa formą przy użyciu telefonu komórkowego? Pierwszy rzut oka na ten eksperyment oferuje nam zwiastun filmu:

„Unsane” - film nakręcony iPhonem. Kiedy premiera?

Film został ogłoszony w 2017 roku i nie mając jeszcze obsady, opisu fabuły ani nawet tytułu, był potocznie nazywany „sekretnym projektem Stevena Soderbergha nakręconym iPhonem”. Z czasem okazało się, że w głównej roli zobaczymy Elżbietę II z serialu „The Crown”, czyli Claire Foy oraz Juno Temple („Winyl”), Joshuę Leonarda, Amy Irving i Jaya Pharoaha. 

Jak wynika z trailera, bohaterka grana przez Foy będzie zmagała się z lękiem, że prześladuje ją stalker, w efekcie czego wyląduje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie nikt nie będzie wierzył w jej wersję. Czy bohaterka okaże się ofiarą urojeń czy autentycznego prześladowcy? Przekonamy się już niebawem. Za scenariusz odpowiadają Jonathan Bernstein i James Greer. Światowa premiera filmu została zapowiedziana na 23 marca 2018. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.